Bugün Hangi İETT Hattında Hangi Otobüs Vardı?

Bu da yanlış düzenlemelerden kaynaklanıyor. Öholar eşit paylaştırılsa 11ÇB nin düzenli saati olsa bu kadar körüklü araç çar çur edilmez tek bir hatta ve diğer hatlara da paylaştırılır. Dağıtım baştan yanlış seferleri tekrar düzenleyip 11ÇB hattına da Öho vermeleri gerekiyor.

Son düzenleme:
Mevcut sistemde Kavacık’tan kalkan araç yaklaşık 3-4 saat sonra tekrardan Kavacık’tan kalkıyor. Bu sebeple çok araç koyuyorlar. Halbuki hattı Dudullu’ya kadar kısalt, devamında ücretsiz aktarma ver, ring hale getir, sefer süresini 120 dakikaya ayarla (ki araçlar rahat yetişir geç kalma durumu olmaz) ve 8 araç İETT-ÖHO fark etmezsizin ver… Hem 15 dakikada 1 sefer yapmış olursun hem de araçtan tasarruf yapmış olursun.

M2566 - M2567- M2571- M2574 - M2578(yarım gün) - M2584 (yarım gün)- M2585 - M2589 - M2597- M2599 bugün 11ÇB çalışıyor. M4683 - M4686 gibi Anadolu Garajından gelenler de var. Gayet verimsiz.

Veya Anadolu dan gelen körüklü Conecto’ları 11ÇB olarak aynı şekilde az seferle çalıştırmaya devam et, UM tarzında metro entegreli bir hat açıp benim önerileri orada uygula. Bu da bir seçenek

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Zannetmiyorum, ama İETT kalıcı olarak bu hatta girseydi güzel olurdu. Kardeşi 97M’de de sıklıkla Procity TR’lere rastlanıyor.

Bir de 97GE’de çalışan araçlar çok karışık oldu. A-1800’ler dışında diğer serilerden de otobüsler var.

Son düzenleme:
Geçtiğimiz ay bende Karsan körüklü 121A ya binmiştim gerçekten ben de özledim renkli tabelalı araçları ama Citaro ve Citaro G ler öylesine güçlü ve kaliteliler ki 4.5 yıldır Beykoz’da olmalarına rağmen hala sıkılmadım diyebilirim. Ikaruslardan sonra filodan çıktıkları için en üzüleceğim araçlar Mercedes Citaro’lar. Umarım İETT beni şaşırtıp araçların bakımını yapıp 10 yıl daha kullanır.

Son düzenleme:
İkarus tenekeleri 22 sene kullanıldıysa 84 model Manlar 29 sene götürdüyse Mercedes Citarolar en az 10 sene daha götürür. Bunlar hem Mercedes hem alçak taban hem yeşil motor Evobus fabrikası üretimi. Türkiyeye gelmiş en kaliteli otobüs. Bu devirde ekonomik kriz de var. Bunları filo dışına çıkarmak demek 400 yeni solo otobüs 100 adet yeni körüklü otobüs almak demek. Bu da belediyeye çok maliyet çıkarır. Belediyenin yapması gereken şu araçların bakımlarını adam akıllı yaptırmak.

Bugün hava çok sıcaktı, Üsküdar-Kavacık arası seyahat yaptım. Kliması püfür püfür buzdolabı gibiydi içerisi üşüdüm yani 🙂 dik yokuş çıktı içinde bir sürü yolcuyla, kasislerde ve çukurlarda konforlu uyuyarak yolculuk yaptım, uykum geldi o derece konforlu araçlar. Ne bir motor sesi rahatsız ediyor, ne de eski olması.

Sayfa Mercedes Citaro sayfası değil konu dışına daha fazla çıkmak istemiyorum ama bence zamanla motor arızası veren her Citaro elektrikliye çevrilmeli. Motoru ömrü dolana kadar kullanıp sonrasında batarya ve elektrik motoru döşenmeli.

Belediye bu araçları neden denetlemiyor bu halde servise çıkamaz diyemiyor bu öhoların iett’ye bağlanması boşuna mıydı neden o kadar aracı boşuna sarıya boyadılar göz boyamak için mi ne işe yarıyor merak ediyorum Savaş Petrolün sahibi kimse gelsin o binsin bu araçlara 5 dakika zor durur içinde. Bunlara bakımsız demek de az gelir yürüyen teneke.

Dün bir şoförü ile sohbet etme fırsatı buldum sadece bu bölgede değil İstanbul genelinde 180 ad arabaları olduğunu söyledi ve arabalarını sonuna kadar kullanmaya çalıştığını iletti bana sahipleri öyleymis

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu

Konu görüntüleyen kullanıcılar