Bursa'da Yatırımlık Araziler

Merhabalar, Kayapa ekokent projesinde ada 6103 de, bir parsel içinde hisseli bir yeri alma düşüncesindeyim. Bu projenin hayata geçmesi kaç seneyi alır. Bilgisi ve düşüncesi olan arkadaşlardan fikirlerini rica ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Ekokent projesi uzun yıllardır büyükşehir ve nilüfer belediyesi arasında sürtüşme kaynağı oldu. İlk defa yapımına bu kadar yaklaşılmış durumda yapılması halinde kazanç elde edersiniz ancak en kötü alacağınız hisse 500m2 üstü olsun.

image

1. Eski tarihlerde Teknosab’ ın lojistik alan talebi sağ üstdeki yeşil alan idi. Teknosab istasyonu da 3812 parsel de planlanmıştı. Daha sonra istasyonun yeri Açova’ya alındı. Eski Lojistik alan talep olan yer, Hürriyetköy’ e hem çok yakın hem de üst sınıf tarım arazisi, bence burası lojistik alan olmaz. Teknosab’ ın yan tarafındaki yaklaşık 180 dönümlük Aktopraklar olabilir.
  2. Hızlı tren dağkorusunu tünelden geçiyor. Bildiğim kadarıyla tren yolunun sağ ve solunda 25 mt koruma mesafesi oluyor. Son gelen toplulaştırma ile Dağkorusu’nda tarımsal arazi toplulaştırma yapıldı. Bu bölgeyi bu veriler altında değerlendirmek lazm
  3. Yenibahçeler ve Eskibağlar, Karakoca köyünün muhacir alanı içine alınabilir, köy imarı gelir, bir kısmı zaten öyle
  4. Tren istasyonun etrafı Açova bölgesi Furkan’ın da dediği gibi dikkat çeken bir bölge.
  5. Tren istasyonuna TOKİ konutlarından, Karakoca’ dan Hürriyet köyünden ve Teknosab’ dan yol yapılacak, Bunu da değerlendirmek gerekir.

Son düzenleme:
Genel anlamda katılıyorum ancak benim beklentim şu yönde aktopraklar’ın teknosab genişleme alanı içerisinde olması daha muhtemel geliyor. Emir koop. ve kuzu flex arazileri ile otoban arasında kalan arazinin ise lojistik merkezi olması daha olası gibi. Açova ,Yenibahçeler ile toki konutları arasındaki bölgenin de konut alanı olmasını bekliyorum. Bunlar tamamen mantık çerçevesindeki varsayımlar. Herhangi bir somut dayanağı yoktur. Bu saydıklarım haricinde de farklı yerlerde alternatif adımlar atılabilir. Özellikle lojistik ve konut anlamında saydığım yerler yeterli gelmeyecektir.

Hürriyet dağkorusu Karakoca yenibahçeler subaşı bağlar canbaz taşlık bağlar mevkiler kıymetli yerler burası konut bölgesi olması muhtemel yerler subaşı canbaz bildiğiniz üzere 2020 çevre planı konu t alanı olara görünüyor şimdi 2050 planda Ekim ayında belediye başkanı açıklama yapacak topluma mevcut TOKİ gelmesi ile bu bölgeye yenibahçeler dağkorusu eklenir birde badırga muhtemel bunlar olacak

iyi günler. Şehir hastanesi ve Balat arasinda kalan bölgeden 350 M2 Zeytinlik almayı düşünüyorum. M2 yaklasik 3.800 TL istiyorlar. Yatırım için uygunmudur sizce

• Beğen
Baktığınız yer kesinlikle kötü değil toplulaştırma sonrası konumuna da dikkat eder ve makul bir fiyata alırsanız gayet güzel bir yatırım olur diye düşünüyorum . Üzerinde herhangi bir şerh kamulaştırma gibi olumsuz bir durum olmadığına ve hızlı trene çok yakın olmadığına emin olun . 25 metre yakınından geçen elektrik direği var onun yüksek gerilim olmadığını öngörüyorum onu da gözünüzle görseniz iyi olur 25 metre çok yakın değil ancak yine de buralar için istenen paralar birçok insan için kolay ulaşılabilir meblağlar değil dikkatli ve temkinli olmak gerek.

Doğanköyde muhtemelen baktığınız yer. Ve muhtemelen hisseli eğer ki müstakil parselse bayramtepe veya zeytinlik mevkilerinden birindeyse ve yer temizse hiç kaçırmayın Hisseli ise de belli prosedürleri izleyerek alabilirsiniz . Hisseli tarlanın can sıkabilme ve can yakabilme potansiyeli var .

Eğer kamulaştırma kesin ise tapuda şerh oluyor diye biliyorum. Almadan önce e devletten şerh sorgulatabilirsiniz. Yine emin olamazsanız belediyeden sorabilirsiniz.

Benim inkayada 800 metre yerim vardı. Önce köyde ölçüm yaptılar 800den 761 metreye düştü. Şimdi dsi işleminde 713.42 ye düşmüş yukarıdaki linke göre. bu aradaki farklar için herhangi bir ödeme yapacaklar mı. Yararlı bir şey mi yapılan işlemler ileriye dönük. Bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi ?

• Beğen
Hürriyet köy toplulaştırma haritasında ortadan büyük bir yol geçiyor. Burasının tren yolu olduğunu düşünüyorum. Kamulaştırma gözüken arazim bu yoldan 3 parsel aşağıda kalıyor. Toplulaştırma sonrası kamulaştırma kalkar mı yoksa tren bu haritadan bağımsız bir yol mu izleyecek. Bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim. Bir şerh konmuş ve 1,5 yıldır öyle duruyor. Ne satılıyor ne kamulaşıyor. İşin kötüsü yerim değerlenir diye hayal bile kurulamıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar