Bursa'da Yatırımlık Araziler

Son zamanlarda e devletinize baktınız mı.Kamulastirma şerhi duruyor mu. Hızlı tren kamulaştırmaları tamamlandı, paralar bankaya yattı diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Kamulaştırma şerhi duruyor. Fakat toplulaştırmada yerim ortadaki büyük koridordan 3 parsel altta gözüküyor. Para yatmadı, nereden kontrol edebilirim.

• Beğen
IMG_20240912_005809

E devlette bu şekilde gözüküyor ne demek olduğunu söyleyebilir misiniz kötü birşey mi ?

• Beğen
TEKNOSAB’ın bulunduğu alan için de aynı şey geçerli değil miydi ???
Projenin ilk ismi Batı Organize Sanayi Bölgesi idi. İlk hali ile tarımsal alanda diyerek idari davalar açılarak iptal ettirilmişti. Yani ileriye dönük olarak ne olabileceği konusunda kimse garanti veremez.

Son düzenleme:
  • Beğen
Bence Ramsarla ilgili bir durum değil bu karar. Taşpınar köyünde tüm araziler geçtiğimiz yıl temmuz ayında koruma alanına girdi. Muhtemelen yürütülen bir imar çalışması var ve devlet tarım dışında bir yapılaşmaya izin vermemek için bu kararı aldı.

Tarımsal alanda olan bir yer imara açılabilir ancak ramsar alanında olan bir yer imara açılmaz. Ramsar kapsamına alınmadan geçmişe dönük açıklanmış bir imar planı varsa durum değişir. Ancak böyle bir durum da söz konusu değil (Akçalar hariç) .

IMG_4641

Furkan bey yanlışınız var benim arazim Ramsar içerisinde kalmıyor ancak aynı beyan e-Devlette görünüyor. Bu beyanın Ramsar alanıyla ilgisi yok bence de.

• Beğen
Olabilir, Ramsar konusunda şimdi detaylı inceleme fırsatım oldu haklısınız o ibare ramsar değil. Büyük ova koruma da değil. Ancak Ramsar olan bir yer için söylediklerimin arkasındayım.

• Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar