Bursa'da Yatırımlık Araziler

Teknosab Tosab tan çok daha sonra başlamasına rağmen Taşpınar çevresinde fabrikalar hızla kurulmaya başlandı. Tosab ta şimdilerde 3 fabrika inşaatı devam ediyor. En dikkat çekici olan Özdilek in devasa fabrikası.
1000123471

2050 vizyonlu 1/100.000’lik Çevre Düzeni Planları ile şekillenecek “Kent Anayasası”nın oluşturulması, kentli hakları ile kent kimliğinin ortaya koyulması, sürdürülebilir kentleşme ve yaşanabilir ‘Yeşil Bursa’ hedefiyle, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey öncülüğünde kurulan Bursa Planlama Ajansı, Bursa’nın geleceği için yeni bir sayfa açıyor.
Danışma Kurulunun Başkanlığını yürüten CHP Bursa Milletvekili ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, Bursa Planlama Ajansı Danışma Kurulu’nun karar vericilere verilere dayalı olarak rapor ve öneriler sunacağını vurguladı. Prof. Dr. Pala, “Sayın Mustafa Bozbey’in liderliğinde Bursa’da bir planlama ajansı kuruldu. Devlet Planlama Teşkilatı’nın kapatılması, ardından açılan Kalkınma Bakanlığı’nın da kapanmasıyla yerel planlama yapmanın önemi daha da ön plana çıkmaya başladı ve Bursa’da da bir Bursa Planlama Ajansı kuruldu. Bugün Bursa Planlama Ajansı Danışma Kurulunun ilk toplantısını gerçekleştireceğiz. Ekim ayının ilk haftasında da daha kapsamlı bir toplantıyla toplumun karşısına çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Furkan bey. 4 gün önceki mesajıma binaen sorduğunuz sorulara
Cevap vereyim.
  • Müstakil parsel
    -izmir ana yolu, köy merkezi arası asfalt yol.
    Asfalt yola 30 metre cepheli.
  • 3200 m2
    -Köye mesafesi 100 metre
  • İzmir yoluna mesafesi 100 metre
  • Yerin şekli 30 x 120 metre
    . 30 metre asfalt yola cephesi var.
Vereceğiniz bilgiler için şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Emir
Özelden de yazmıştım ama burada da cevapsız kalmasın bu arada ikizce köyü.Tahminimce yeriniz 2241 parsel hemen iki parsel yan tarafta 2244 parsel satılık m² fiyatını 2077 tl yazmış ilan sahibi ve fiyatını makul tutmuş , yeriniz güzel ancak ramsarda kalıyor zaten ramsar olmasa dönümü 4 milyon civarı edebilirdi. Şimdi tahmini fiyat m²’si 2000 tl civarı aceleniz yoksa veya farklı bir yatırım fırsatı yoksa beklemeniz yararınıza olabilir.Elbette bunlar benim düşüncem. Emsaller içerisinde m² fiyatı 3000 üzeri yazan da var ancak biraz daha gerçekçi yaklaşmak gerek.

Hamza Bey merhaba, Karacabey Harmanlı parsel 4720, burayla ilgileniyorum, ramsar mıdır? Orta-uzun vade yatırım amaçlı düşünüyorum,
Parsel burası; 1155 metrekare ve 750 bin gibi bitmesini öngörüyorum.
yer1

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Temiz sıkıntısız ramsarda olmayan ova koruma dışında kalan ve tutulan mevkideki yerler için örnek vermek gerekirse; canbaz bağlar dönüm fiyatı 1,2-1,5 milyon arası şuan için normal gibi karakoca için de dikkatimi çeken açova, yenibahçe , eskibağlar ve kadıçeşme mevkileri var buralar için de ortalama dönüm fiyatı 1,8-2,5 normal diyebilirim. Açova taraflarına dikkat hızlı tren istasyonu bu mevkide olacak diye biliyorum.

Sayın Kılıç, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Furkan beyin birkaç mesaj yukarıda da belirttiği gibi fiyatlar biraz gerçekçi olmalı.
Hürriyet Dağkorusu için söylediğiniz fiyatlar biraz abartılı gibi. Metrekaresinin 1400’den dahi alıcı bulmadığını biliyoruz malesef.

Peki neden suan yatırımcı mevduat faizde olduğu için zaten parası olmayan kişi alamıyor parası olan kişide mevduat faizde nedeni bu şimdi parası olmayan kişi almak istiyor ama alamıyor olan kişide faizde olduğu için almıyor satan kişiler ihtiyaç olduğu için satıyor satmak istemeyen kişiler gerçek fiyatın bu olmadığını biliyor çünkü kıymetli yerler burası konut gelişim alanı işte yazıyoruz teknosab gelişimini TOKİ’nin durumunu hızlı tren durumunu somut şeyler olmaya başladı ama tam suan projeler yüzde 10 seviyede tam kapasite yılı 2026 şu durumda satıcının zarar etme alıcının zarar etme durumu yok ona göre hareket etmeli ben M2 fiyatı 70 TL den canbaz bağlardan yer aldım 3 sene önce şuan en kötü 1400 olsa 20 kat değeri arttı halde yüzde 10 seviyesinde diyoruz burdaki çoğu kişi buraların en az 2026 da dönüm fiyatı 20 milyon olacağını biliyoruz

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana

Konu görüntüleyen kullanıcılar