Dodurga ve Alacaatlı Mahalleleri

Bugün Çankaya belediyesi ile görüşmemde başkanlar arasında yakın bir zamanda bir toplantı yapılacağı söylendi.Ayrıca Danıştayın kararını uygulamazsak noluru da araştırdıklarını söylediler.Az bir zaman kaldı artık.

Ister polemik deyin isterseniz demeyin. Sayin admine de soyluyorum. Kim ustune alinirsa alinsin. Burasi fikirlerin ozgurce ifade edilecegi bir platform. Bazilari hangi sifatla kimin ne yazmasi gerektigini soyluyor? Kimsin arkadaşım? Fikrin varsa soyle ama benim fikrimi ne sekilde izah edecegime karisma. Karisamazsin, cevabini alirsin. Sayin admini muhatap gorerek tekrar izah ediyor ve soruyorum; burasi ozgur bir platform mu yoksa sadece birilerinin hoşuna gidecek yazilarin yazildigi bir yer mi? Nezaketini bozacak, saygi sinirlarini zorlayacak olanlara misliyle degil fazlasiyla cevabini veririm.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
@human daha önce böyle bir mesaj yazmıştım. Tekrar belirtiyim:
Değerli forum üyeleri Lütfen yazışmalarımızda sert söylemler kullanmayalım. Bu uyarı tüm forum üyeleri için geçerlidir. Buradan herkes farklı görüşler savunabilir doğru veya yanlış. Ama lütfen karşılıklı tartışmalardan kaçınalım. Burası bilgi paylaşım platformu herkes görüşünü söyleyebilir. Fakat bir süre sonra konuşmalar sertleşiyor. Lütfen bunu yapmayalım.
Bu sayfada herkes farklı olarak görüş sunmakta. Burası mahkeme yeri değil. Kimseyi biz burada yargılamıyoruz. Herkes ben haklıyım modunda. Biz moderotörler olarak sadece burda istediğimiz herkesin birbirine saygılı bir biçimde karşı tarafı küçük düşürücü kelimeler ve ithamlarda bulunmamasıdır.

Son düzenleme:
Arsalarımın parsellerini bile yazmışım, vergi matrah kağıdını bile göstermişim.

Hala arsası yok diyenler var.

Ben dodurgayi hem çok kazanmak hem de gecikmeden kazanmak için aldım.

Hanım bu sene elimizdeki 7 milyonu acele edip yazlık almak için elimden almasaydı, onunla da Dodurga alacaktım.

Ben burada olanı, olacağı söylüyorum.

Çankaya hala kararsız, emin olmadan adım atmayacak dedim, son mesajlardan birinde aynısı yazılmış. Adamların hukuk bürosu hala inceliyor demiş. Bilgi sahibi olmayanlar ise temennilerini gerçek gibi yazıyor.

Buyrun size hiç birinizin bilmediği bir bilgi daha vereyim:

Dodurga’da bir kooperatife ruhsat verilmiş durumda. Ama onlar da beklemeye geçmiş durumda.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve human
RKK bey,
Dodurgada bi kooparatif in ruhsat aldığını söylüyorsunuz .
Bu bilgi kesinmidir ?
Biraz ayrıntı verebilirseniz çok faydalı olacaktır . Ben çankaya belediyesinden teyid ettiremedim .Siz nerden bu bilgiyi aldınız , aydınlatabilirseniz arkadaşlara çok faydalı olacaktır .

• Beğen
Sadece tahmin ama “elit vadi” olabilir. O bölgeden tanıdığım bir emlakçı bu adı geçen firmanın yahut kooperatifin işin sonuna yaklaştığını söyledi geçen hafta. Yanlış anlamayın mal satmak için değil. Emlakçı samimi bir aile dostumuz.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Ümit
Kaynak sağlam. Dodurga’yı en iyi bilen kişi dersem yanlış olmaz.

Dillenmesin diye kooperatifin adını vermedi. Sanki Çankaya Belediyesi ile centilmenlik anlaşması yapmışlar gibi o kooperatif de beklemedeymiş. İnşaat çalışmasına başlayıp başlamayacakları yakında açıklanır diye tahmin ediyorum.

Kaynak isim vermedi ama benim tahminim büyük ihtimalle Alacaatlı’nın direk dibinde bir parsel olabilir. Bu parseller yol, elektrik, altyapı vesaire beklemeden inşaat uygun.

• Beğen
Rkk bey daha önce ruhsat alanlar oldu .
Ve bunlar birden fazla .
Sizin bahsettiğiniz kooperatif önce alanlardan mı ,
Yoksa yenimi almış

• Beğen
Ruhsat alan firmalar 10.000 m. üzeri parsellere aldığı söyleniyor. 1.75 emsal. Bu da sorunlu olmayan parsellerde zor da olsa ruhsat alınabildiğini gösteriyor. Bugün öğrendiğim bir bilgi üç parselde daha ruhsata başvurulmuş.

• Beğen
Makita bey,
Çankaya BELEDİYESİ nden söylediklerinizi teyit ettiremedim . Hala ruhsat başvuruları olmadığını ve ruhsat vermediklerini söylüyorlar.

• Beğen
Tekrar edeyim. Mahkeme kararlari doğrultusunda revizyon veya duzeltme islemi yapilmadan ruhsat verilemez. Ancak, burada bir arkadas revizyon islemi yapildi demisti. Revizyon veya duzeltme islemi yapilmis ise ruhsat alinabilir. Önünde hukuken bir engel kalmamamis demektir.

Son düzenleme:
  • Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar