İETT Otobüslerinin Bağlı Olduğu Garajlar Hatlara Göre Dağılımları Ve Garaj Değişiklikleri

Son körüklü transferinde 150’ye yakın Karsan’a karşılık Anadolu yakasına 98 Citaro G ile 34 Otokar gönderilmişti ama, sonradan Citaro G’lerin 60 tanesi İkitelli’ye dönmüştü.

O akia denen araçlar bu körüklülerin eksikliğini asla kapatamaz. En azından 40-50 araç gönderilecektir.

Son düzenleme:
Eğer tüm körüklü Karsan’lar Kurtköy’e gidecekse o zaman elbette Avrupa’ya Otokar transferi olabilir. Bu bilgi doğruysa Yunus ve Sarıgazi garajlarına daha fazla Otokar takviyesi olacaktır. Kalanı da Avrupa Yakası’na gidecektir. Belki Anadolu Garajına da bir miktar takviye olabilir.

Son düzenleme:
İçlerinden K1544 bence tamir edilir, o kadar büyük hasarı yoktu.

K1564, K1622 ve K1677 yandığı için seferlere dönme ihtimali yok. K1526 ise ortadan ayrılmıştı, tamir edilmeyecek herhalde.

Son düzenleme:
Hangi otobüs hangi garaja gidecek bilgim yok ama Beykoz-Şahinkaya Garajına kesinlikle en az 20 araçlık takviye yapılmalı. 2024 model Akia’larda gözümüz yok 2006 model Mercedes’lere de razıyız 🙂 Ümraniye-Üsküdar-Kadıköy-Mecidiyeköy, tüm güzergahlara takviyeye ihtiyaç var

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Öncelikle sitemize hoş geldiniz efendim. Beykoz tarafına yorum yapan sadece ben vardım, başka birini daha görünce sevindiğimi belirtmek isterim. Ayrıca İkitelli Garajı’ndan 20 Citaro G veya Kurtköy Garajı’ndan 20 Karsan körüklü veya Anadolu Garajı’ndan 20 Conecto G Şahinkaya Garajı’na verilmelidir. 38 körüklü araç yetmiyor. 15F zaten kafadan 15 tanesini alıyor. 10-12 tanesini de 11ÇB alıyor. 7 tanesini 121A-121B-121BS hatlarına paylaştırıyorlar ama yetmiyor. 121A, 121B, 121BS, 15, 15BK, 15SD, 11H hatlarında yarı yarıya körüklü araç çalışmalı, çok yoğun hatlar bence.

Hoşbulduk dostum 😎 Ben 20 solo araca da razıyım, 20 körüklü gelse harika olur. Çavuşbaşı, Hekimbaşı gibi birçok mahallede imar izinleri çıktı, kentsel dönüşüm projeleri başladı ve bölgelerin nüfusu daha çok artacak. Hekimbaşı TOKİ projesinden örnek vermem gerekirse eskiden 300 kişinin yaşadığı yerde şu anki projeye göre 2500 kişi yaşayacak. NEF de Küçüksu da çok geniş alana büyük bir proje yapıyor ve binlerce kişi de oraya taşınacak. Uzun lafın kısası bölgeye ekstra seferler ve ekspres hatlar şart.

11ÇB, 11H gibi bazı hatlara sanırım Anadolu Garajı körüklü araç takviyesi yapıyor. Metrobüsten çıkma araçları bu ara sık sık görüyorum.

Garajlar arasındaki değişimler, yeni araç alımları gibi konularda biz birçok senaryo ortaya koyabiliriz ancak zamanında 44 gemilik Dentur Avrasya firmasında çalışmış birisi olarak söyleyebilirim ki 6500 araçlık filoyu yönetenlerin işi gerçekten çok zor. Bütün İETT emekçilerinin Allah yardımcısı olsun 😅

Zaten şu var günün sonunda metrobüs hattında conecto kalmıycak bu belli yeni alinacak olan metrobüslerle birlikte metrobüs hattında conecto kalmaz. Hepsi garajlara geçer. Hatta bazı araçlara dikkat ettim metrobüs için alınan ankaradan gelen conectolar bile var tabela tipinden anladim
Atladığımız bir şey daha var. O da metrobüste çalışan körüklü Conecto’lar. Bunlardan da bir miktar İkitelli Garajına transfer olabilir.

O Conectoların tabelası sonradan öyle yapıldı. (1 veya 2 adet olmalı) M48XX ve M49XX serisinden normal garajlara geçen bir araç henüz olmadı.

Yukarıda da belirttiğim gibi O40XX serisi Otokarlar İkitelli’ye gelebilir.

33B hattı büyük ihtimalle Topkapı Garajı’na geçmiştir. Hafta içi çalışan Procity TR’lerin yerine artık tamamen Otokar veriliyor. (33 gibi)

Bu iki hatta da henüz Akia verilmemiş olması çok ilginç. (Ki inşallah vermezler, Otokarlar daha geniş ve ferah)

Son düzenleme:
O20XX serisinden bazıları karşıya gittiği için böyle bir düşüncem oldu. Kalan 32 aracın da Yunus’a mı yoksa Sultangazi’ye mi gideceği Akialar geldiğinde belli olur.

En son O1273 gittiği için kalan araçları da Avrupa yakasından koparmazlar diye düşünüyorum.

İkitelli’ye de keşke Otokar gelse, yıllardır BMC Procity TR var hep.

Son düzenleme:
O2001-O2032 de karşıya gider Akialar Avrupada kalır diye düşünüyorum. Topkapı sadece Akia garajı olur.
İmkansız ama keşke şu Temsalar Kağıthaneye Karsanlar İkitelliye paylaştırılsa BMC’ler de karşıya geçmeli artık. Citarolar da yaklaşık 6 senedir Anadolu yakasında bunlar da karşıya geçse fena olmaz ama çok şey bekliyoruz İETT’den.

Bence İkitelli garajındaki bütün Citaro G ler Şahinkaya garajına geçmeli. İkitelli garajındakiler resmen dökülüyor, ama bunun aksine Şahinkaya garajındakiler tıkır tıkır çalışıyor ve bakımlılar. Aynı zamanda Beykoz bölgesinde körüklü araca ihtiyaç var.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar