İETT Otobüslerinin Bağlı Olduğu Garajlar Hatlara Göre Dağılımları Ve Garaj Değişiklikleri

Yeni Akialar Şahinkaya’ya gelsinler. Kimse istemiyor, sevmiyor ve sahiplenmiyor. Ben bağrıma basar evladım gibi kabul ederim. İçinde Wi-Fi var, şarj soketi var, 0 km araç kokuyor, tertemiz, 300 beygir gücünde, renkli tabelası var. Şahinkaya Garajı’na gönderin gelsinler 😀

Son düzenleme:
O1274-O1306 arası araçların hepsi artık Sultangazide. O20** serisinden O2001 ve O2002 de bu garajda. Daha O2003-O2032 arası gitmemiş. Sanırım A31** serisi Akialar gelince bunlar da gider.
Şuan Sultangazi Garajındaki araçlar
O1184-O1306
O2001
O2002
O2198-O2306
O3001-O3071

Son düzenleme:
Umarım gitmez Otokarların çoğunluğu zaten karşıda. Aslında Euro 5 BMC’leri gönderebilirler karşıya B4001-B4044 B3001-B3004 serisini. O2001-O2032 de İkitelliye geçebilir bu araçların yerine. Ama İETT bu yapmaz.

Pazartekke garajındaki O-2003/2032 , Cebeci garajındaki O-2001 ve O-2002 ile Yunus garajındaki O-2033/2042 Kurtköy garajına geçme ihtimali var. karşılığında O-2156/2197 arası Cebeci garajına verileceğini düşünüyorum.

Ayrıca Pazartekke garajı bildiğim kadarıyla 130 araç kapasiteli olduğu için Akiaların kalan 20 tanesi başka garajlara verilir.

Son düzenleme:
O4001-O4023 bence İkitelli Garajı’na gelecek. Tabi yanılabilirim de.

İUAŞ macerası sonrasında İETT’ye geçen;
M4001-M4013 MB Conecto
T1001-T1108 Temsa Avenue CNG
(Fire: T1084)

Bu 120 aracın tamamının İkitelli’de olduğunu düşünürsek bahsettiğim 23 Otokar’ın da İkitelli’ye geçmesi garip olmaz. Zaten İkitelli’den karşıya körüklü gideceği söyleniyor, bu araçların boşluğunu Otokarlarla doldurmaya çalışacaklardır.

Son düzenleme:
Tahminim . O-2001/2032 arasi araçların. Yunus , Sarıgazi veya Kayışdağı garajina da verilebilir. Tam olarak emin değilim. Eğer Cebeci garajı geçerse Cebeci garajından karşıya arac transferi de olabilir. @Citaro dedigi gibi.

Ama İkitellideki Körüklü Bredalar Kurtköy’e geçiş yapacağı için Kurtköy Garajı otokarları diger garajlara dağıtılır. (Yüksek ihtimalle Cebeci ve/veya İkitelli’ye geçeceğini düşünüyorum). İkitelli garajina 8 yil sonra Otokar gelecek gibi.

Son düzenleme:
Merhabalar konudan alakasız ama, Geçen yıl 303A hattında neredeyse hiç Temsa Avenue LF yoktu. Birden kurban bayramında Hatta sadece Temsa Avenue LF olmaya başladı hattaki çoğu otobüs Temsa oldu. Şimdi bu kurban bayramındada yine aynı şey oldu şimdide BMC Procity TR’ler var artık normalde sadece BMC Procity Euro 5 vardı. Her bayramda aynı şey oluyor farklı otobüsler geliyor.

Sitemize hoş geldiniz efendim. Konudan alakasız değil, tam bu sayfanın konusu yazdıklarınız. O bölgelerde yaşayan arkadaşlar, kısa sürede cevap verecektir size.

• Beğen
Tepkiler: sezgin_ist
Öncelikle selamün aleyküm
303ler zaten Silivri bireyselcilerinin araçları
Eski otobüsleri değiştirmeleri gerekiyordu süresi dolmuştu her marka model araçlar gün yüzüne çıktı orada vee temsalar maliyet açısından diğerlerine nazaran uygun olduğundan dolayı değişimlerin ağırlığı Temsa olmuş olabilir öyle düşünüyorum ben

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Şöyle yazı yazan insanları anlamak çok güç. Acaba gerçekten bir insan mı, yoksa bilgisayar botu mu?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sezgin_ist
Bugün Gaziosmanpaşada 2 tane citaro gördüm birinin kodunu alamadım biri M2227’ydi. Silahtarağa’ya doğru gidiyordu araçlar tahsis gözüküyor ama ne için acaba

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Eğitim araçlarıdır. M2578 Mercedes Citaro G de 1 ay Anadolu garajında parklandı ve eğitim aracı oldu. Şimdi tekrar Şahinkaya garajına geri döndü ve aktif çalışıyor.

Çok ilginç taa Anadolu garajından niye oraya eğitim aracı yollarlar ki? Gopun hemen altında Kağıthane garajı var zaten. Heyecanlandım Avrupaya Citaro gelecek diye :cry:

K1071 34TP5791 500T ŞİFASONDURAK TOPKAPI

K1071 34TP5791 500T ŞİFASONDURAK TOPKAPI

Konu görüntüleyen kullanıcılar