İETT Otobüslerinin Bağlı Olduğu Garajlar Hatlara Göre Dağılımları Ve Garaj Değişiklikleri

Yalnız olmadığımı görmek sevindirici. Aslına bakarsanız bende mükemmeliyetçiyim ve otokarlar da buna dahil.
Gümüş aynalı O2022’nin çamurlukları tam olmalı
Bu bir temenni mi yoksa durum tespiti mi?

Üstteki bazı medajlar gözüme çarptı da yazmak istedim. Bu arada ben solo karsanları niyeyse ayrı bi seviyorum ya gerçekten bakın şaka yapmıyorum o kadar güzel çeşit çesit ses çıkartıyor ki melodili olarak yani onlar benim gözümde aslında güncel O345’ler ses ve “ruh” bakımından olsun. Dolayısıyla filodan ayrıldıklarında muhtemelen en çok üzülenlerin başında geleceğim su götürmez bir gerçektir.

Son düzenleme:
Olur mu öyle şey ya İETT bunların gücünü sonradan kendi kısmış. Solo karsan hastasıyım. Konya’da da var Kocaeli’de de var onlar niye böyle bir sorun yaşamıyor.

Son düzenleme:
İşte aynı ben !! Karsanların genel olarak özelliklerini sevmesem de bence de dış görünüm olarak çok güzeller . Her ne kadar yaşadığım bölgenin hattında sadece 2 sefer çalışsada , bence körüklü araçlarına bin basar . Gücü kısılmış gücü kısılmış diye söylenen arkadaşları niyeyse anlamıyorum . Saat sabah 6 deparı var burdan . Araçlar aşırı seri . ( Bu özellik cngli araçlara özel birşey mi acaba ? Bence temsa araçlarda gayet seri araçlar )

Klimaları resmen buz üflüyor . İç tasarımı da , dış tasarımı da çok güzel . Benim bu araçlar hakkında düşündüğüm tek kötü şey , içeriden de dışarıdan da abartılı bir şekilde bağırması … Her araçta yok , ama bazıları resmen " BEN BURDAYIM " gibi bağırıyorlar .

CNGli Temsalar bu Karsanlardan 10 kat daha iyidir. En son T1092 ile yolculuk ettim. Aracın içi o kadar geniş ki klimasının kapalı olması bir sorun olmadı.

33ES, TE, TM hatlarında çok çok uzun süre bu Karsanlar vardı, geçen haftadan beri Otokar veriliyor, çok da iyi oldu.

146M’de K1646 ile yolculuk ederken yine aynı hattaki K1118’in arızalanmış olduğunu gördüm, bu hat dışında solo Karsan nadir geliyor. K1646 ise motor sesi hariç güzel bir araç.

CNG’li temsalar gerçekten seri araçlar üstelik onların hoşuma giden bir olayı ise hani böyle bir fokurdama sesi çıkarıyorlar ya ve tabi krom renkli tutacaklı olmaları ayrıca koltuk pedlerinin deseni yani ne biliyim işte hepsi bir bütün açıkçası.

Kardeşim karsanlar sololar İstanbul Kağıthane garajında oranın şoförlerinin yarısından fazlasını iyi tanıyorum yokuş çıkmaz yokuş tırmanırken 1.4 egea gibi klima kapatıyor adamlar isyan edenler ile yüzleştiririm belki diğer illerdeki sorunsuz olur ama boş teneke sesi gibi gerçekten

Gerçekten çok bağırıyorlar. Yokuşta neyse de düz yolda da bir otobüs modeli hantal olmamalı.

Körüklüleri bunların aksine çok daha iyi. K1646’dan istediğim keyfi aldım.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Buna da anlam veremiyorum yani A3092’den yüksek kodlar teslim edilirken A3092 nasıl teslim edilmez. Üretim sırasına göre verilmiyor mu bu kodlar o zaman saçmalıktır bu. Aracın üretim tarihi şasi tarihi kodu neyse işte bunlar bellidir. Yani önce üretilen otobüse mesela en son yüksek kodu vermek saçmalıktır veya en son üreitlen otobüse gerilerden kod vermek saçmalıktır.

İkitelli garajında ki karsan körüklüler Kurtköy garajına geçtiği zaman, belki otokar kent 290lf otobüsleri topkapı garajına kaydırırlar. Akialar da ikitelli yolcusu olur kim bilir? 🤔 🙃 🫠 Madem her yeni gelen otobüse ikitelli garajı sahiplik yapıyor yine böyle olabilir 😃 (sadece varsayım yapıyorum)

Son düzenleme:
Otokar gelecekse İkitelli’ye gelsin, ilk yuvaları burasıydı. Topkapı’da bir değişiklik olacağını sanmıyorum. (125 Akia paylaştırılmadıkça)

336G’de O1289’a bindim. Araç bitik olsa bile keyif aldığım bir yolculuk oldu. Akialarda veya Bmclerde bunu yaşıyor muyum, hayır.

336G’yi en sonunda denemiş oldum. Sırada 79KT ve MK53 var. Bölgede en son açılan hatlar bunlardı.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar