İETT Otobüslerinin Bağlı Olduğu Garajlar Hatlara Göre Dağılımları Ve Garaj Değişiklikleri

Trol demeyelim de , bot diyelim şunlara . İftira atmış gibi olmayayım ama sitedekilerin çoğu bot . Elle tutulur ancak 70 kişi vardır sitede . Yani gecenin / sabahın 5.30 unda ben 40 kişinin aktif olacağını düşünmüyorum şahsen . Sabah akşam 7/24 aktif olan hesaplar var… Hangi insan evladı hiç uyku uyumadan siteyi takip edebilir ? Site yönetimi bile yapamaz bunu 🙂
Şimdi bunları söyledim diye ban atarlar filan 😃
Şu şekil mesajları takmadan , konuya devam edelim . Bi değeri olmayan , bot mesajları bunlar

Bir şey soracağım, bot hesaplar nasıl oluyor biri bana açıklayabilir mi durumu. Doğru başlığa, İETT başlığına nasıl İETT ile alakalı şeyler yazıyorlar bunu ancak gerçek bir insan yapabilir. Çoğunun profil fotoğrafı bile var. Yani bana bi enteresan geliyor bu durum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: HasanTürk
Şöyle denebilir :
( Konudan çok sapmadan ) üstte örneğini gördüğümüz üzere , aynı mesaj birden fazla başlıkta hemen hemen aynı zamanlarda atılmış . Bu şüpheli ilk durum . İkincisi , profil fotoğrafı olanlar gerçektir muhtemelen ama profil fotosu olmayan onlarca hesapta mevcut …
Şuan Google üzerinden wowturkeye aratma yapınca , ilk olarak diğer site önünüze çıkıyor muhtemelen . Eğer ki günlük aktif sayılarını yüksekte tutabilirlerse , yakın zamanda geçecektir diye düşünüyorum . İşte botlar burda devreye giriyor . Özellikle bakıyorum , bazen hiç kapanmayan ve sürekli aktif gözüken bazı isimler var . Sayfanın aktifliğini arttırmaya çalışıyorlar . İşe yarıyor orası ayrı mesele . Son günlerde ulaşım başlığında yeni yeni isimler geliyor karşımıza .

Doğru başlığa yazma kısmına gelince , ayarlanabiliyorlar . Discord denilen uygulamayı biliyorsanız eğer , botlar neredeyse bu mantıkta çalışıyor. Yine de tam emin değilim , tam bilgi sahibi olmadan konuşmamak lazım . Günümüz çok modernleşti , böyle şeylere şaşmamak lazım 😉
Herşeyi 1 tuşla halledebiliyorlar artık

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
O2012 bugün 36CY’de çalışıyor. 32 araç muhtemelen Avrupa’da kalacak.

O2013 ise 98Y’ye yapıştı kaldı. 😂 Ama korkarım ki bu hattaki son günlerini geçiriyor. Tabelaları bile bu otobüsleri diğer modellerden çok farklı kılıyor. Bunlardan ayrı kalmak üzücü bir durum olacak.

Son düzenleme:
O2004 bugün 98G’deymiş, herhalde bu araç halen Topkapı’da duruyor.

98G’nin bugün Sultangazi’den de araç almış olmasını isterim ama hiç zannetmiyorum. O2004 bence henüz garaj değiştirmedi.

Son düzenleme:
İlginç bir durum O2002 O2007 arası aracın 3 tanesi Cebeci hattında çalışıyordu 2 tanesi de Sultangazi garajında park halindeydi bir kaç gün önce.

Son düzenleme:
E1000 numaralı Citaro neden sadece 28T hattında sabit? Bir ara 55T’ye de geldi sonra 28T’ye döndü ve şuan sabit çalışıyor. 1 sene olacak böyle. Bilgisi olan var mı bu konu hakkında?

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
@Burak Emin olmamakla birlikte; rotası boyunca eğimi az olan ve yolcusu nispeten az olan hatlarda kullanmayı tercih ediyorlar gibime geliyor. Nitekim bunlardan biri de 28T hattı. 55T ise hem çok yolcusu olan ve fazlasıyla eğimi olan bir hat. Elektrik motoru 55T’de zorlanmış olabilir.

Son düzenleme:
İlk etapta Citaro G ve Karsan körüklülerin gideceğini düşünüyorum. Solo olarak da Procity TRler. Avenue CNGler de şu anki hatlarda çalışmaya devam eder.

Düşündüm de Karsanların Kurtköy’e gitme ihtimali de var, onların yerine Conectolar geçebilir.

Son düzenleme:
Saniyesinde pert olurlar. Körüklü abilerine düz yolda bile yetişemiyorlar. 😂 Bunların yerine biraz daha Temsa alınsaymış keşke, içi de çok geniş.

Bana kalsa Kayabaşı’na direkt akiaları postalardım.

Son düzenleme:
Topkapı Garajında bulunan Otokarlar Sultangazi garajına geçince çamurlukları takılmıştı. Topkapı Garajında çalışan otokarlar da hala çamurluk yok.(Neden takmıyorlar?) Genel olarak Bu araçların dış görüntüsüne takıntılıyım bir çamurluğu bile eksik olunca çok kötü gözüküyor. 😃 Karşıya geçen O1001-O1183 otolar iyi toplanmış. Mis gibiler 😁 :smiling_face_with_three_hearts:

Konu görüntüleyen kullanıcılar