Mazide Kalmış İETT Hatları

Çift katlılar çalışmaya devam ettiğine göre yeterli sayıdadır diye tahmin ediyorum.

Otobüslerin ücretsiz olduğu bir gün D-016 ile köprüye kadar gitmiştim, inanılmaz güzeldi.

Son düzenleme:
Özellikle 252 hattının kapanmasına üzülmedim değil. Fakat otobüs günde iki sefer yolcusuz dönüp duruyordu. Bu hatta son olarak O3164 numaralı Otokar çalışmıştır.
İyi de bu ölümü gösterip sıtmaya razı etme değil mi? Seferleri normal aralıklarla olsaydı binende olurdu. Kapattılkarı zaman da iyi olmuş denmezdi mesela.

• Beğen
Tepkiler: Citaro ve Beykozlu
İyi de bu ölümü gösterip sıtmaya razı etme değil mi? Seferleri normal aralıklarla olsaydı binende olurdu. Kapattılkarı zaman da iyi olmuş denmezdi mesela.
Talep olmayan hattın seferlerini arttırmanın neresi mantıklı? Ben size Mecidiyeköy’den Kartal’a gitmenin bir sürü alternatifini sayarım. En basiti metrobüse atlarsınız Söğütlüçeşme’den Marmaray’a binersiniz veya Uzunçayır’da inip 16A’ya binersiniz. Aynı şekilde ara duraklara gitmenin de bir sürü alternatifini size sayabilirim.

Son düzenleme:
Pendik’e de alternatifi var. Ancak diğer alternatifler bu 251 ve 252 kadar Şişli’ye hızlı ulaşamıyor. O yüzden 252’yi resmen göz göre göre öldürdüler.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
19B hattının kapanmasına biraz üzüldüm, ama en azından eskiden o hatta çalışan otobüsler daha yoğun olan -ve pratiksel açıdan aynı görevi gören- KM42 hattına tahsis edileceği ve günde 12 sefer artmasını sağlayacağı için başıbüyük halkı adına sevindim.
Yine de, başıbüyükten kozyatağı’na, metroya aktarma yapmadan gidebilmeyi ve yolculuk süresince tadını çıkardığım e-5 manzaralı otobüs yolculuklarını özleyeceğim.

Son düzenleme:
  • Beğen
16KH hattının hâlâ aktif olmasını anlamıyorum. KM hatları ile Cevizli Köprüsü’ne kadar ve 18’li hatlarla da Yenisahra - Koşuyolu arasına kadar gelebiliyorsun. Kapatılmalı.

Ben 129T’yi kapatacaklarını düşünmüyorum, Bulgurlu’dan geçip Beşiktaş’a gidecek bir metro hattı olamaz çünkü. Bu hat bir aktarma hattı olarak hep hizmet verecektir.

• Beğen
Bugün 45 dakika boyunca K1125’i beklerken dört tane HT11, iki tane de 98Y geçti. Eskiden bindiğim hattın seferleri daha güzeldi, 2 adet Otokar ve genellikle kapı numarası K1056 olan Karsan çalışıyordu. Böyle böyle insanları daha uzun olan hatlara mecbur bırakıyorlar. (33 ve 33B gibi)

Yolculuk yaptığım K1125 ile bir nostalji yaşadım diyebilirim.

2017-2018 zamanları çok kullandım Kısıklı-Akaretler arası. Muazzam pratik ve güzel bir hattır. O zamanlar 15-20 dakikada bir çalışıyordu ve kalabalıktı hep. Ayakta giderdik. Seferlerini azaltınca, zaten güzergahı uzun hat, durağa geliş saatini kestiremiyor insanlar ve tercih edilmemeye başlanıyor hat.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sezgin_ist
110 keşke geri gelse ya. Daha geçen gün arkadaşımla Kadıköy’den Taksim’e geçecektik. Gözümüz onu aradı ama yok. Neymar yok 😂. Biz de vapurla Kabataş, ordan finüküler. En hızlı ulaşım o alternatif olarak.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar