Bursa'da Yatırımlık Araziler

hürriyet köyden…büyükbalıklı otoban kavşağına otobana paralel yol açarlar…orasını yapılaştırırlar…benim kanaatim bu…

hürriyet köy. büyükbalıklı…otobanla nilüfer deresi arası…

• Beğen
Tepkiler: Tam35 ve Ali_Adana
Herkese selamlar Nilüfer akçalarda
Ada:8173
Parsel:12
Konumunda tarla gözüken bir yerim var acaba buraya imar gelme durumu varmıdır yada elimde tutmalımıyım değerlenirmi pek fazla bilgim yok bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Tam35 ve Ali_Adana
Konaklı da Köy içi imar haberleri dolaşıyor ortalıkta net olarak bilmiyorum benim de yerlerim var orda nilüfer de imar gelmeyen konaklı çaylı köyü kaldı bu 2 köy hiç bir gelişme olmadı Hamza senin bir bilgin varmı konaklı köyü hakkında

Son düzenleme:
Tamam anladık o civarda yerlerin var ve imara açılsınlar istiyorsun ancak burada oluşturulacak algı ile imar çalışmaları yürümüyor. Hürriyet zaten lojistik alan olarak planlanıyor, doğusunda arap saçına dönmüş Badırga var imar planları bir türlü onaylanmadı ve geri kalan köylerden Nilüfer çayına yakın olan ova durumundaki arazilerin tamamında imarı unutun. Ova korumada olmayan ramsar dışı araziler için özellikle Badırga-Görükle arası Bursa’nın doğal büyümesi sonucu yapılaşacak alanlardır. Teknosab en fazla Badırga’ya kadar olan alanı yapısal olarak etkiler. Zaten asıl amaç Teknosab’ı Bursa dışına yapmaktı şimdi neden bu amaçla çelişecek şekilde bu arayı birden imara açarak doldursunlar? Toki ilk adımı Karakoca’da attı ve yapılaşma yoğun olarak Karakoca ile batısında şekillenecektir.

Yıl sonu diye duydum büyük Balıklı köyünde imar var doğalgaz da gelmiş 2 senedir varmis. konaklı ya da gelir inşallah imar da doğalgaz da kira odemeyiz artik

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Bursa'daki o projeye onay çıktı - Olay Gazetesi Bursa Gazetesi Bursa-images-0

Ayrıca TEKNOSAB’da DATA merkezide kuruluyormuş.

Meyveleleri yavaş yavaş vermeye başlıyor teknosab üretimde olan 11 fabrika sayısı 4 aylık süreçte 37 olacak hızlı bir şekilde yapılaşması var 2025 yılında yarı kapasiteyi geçiyor 2026 yılında tam üretim kapasitesi oluyor bu süreçte 2025 2026 yılında hiç bir şey olmasa bile birşey olmak zorunda olmayacağı imar planında bile teknosab gelişimi ile hızlı tren ilerlemesi ile yine proje bazlı fiyatlanacak en kötüsü düşünsek bile yine olumlu şeyler oluyor en iyisi burdaki herkesin finansal özgürlüğü demektir 1 dönüm tarlada ortalama 8 ev demektir kemerleri sıkı bağlayın 2024 19 Eylül’de ve 20 Eylül sonrası yeni dönem bizi bekliyor çok keyif alacağız hemde çok

Son düzenleme:
Yatırım risk işidir nereden gireceğini bilirsen asla zarar etmezsin. En risksiz yatırım araçlarından birisi olan toprakta bile anlamazsan bilmezsen bir bilene danışmazsan elindekinden de olabilirsin. Badırgayla Teknosab’ı kıyaslamak ya art niyet yahut iş bilmezliktir. Bilmiyor olabilirsiniz ancak sorup öğrenebilirsiniz. Algı oluşturma çabası veya sabote edercesine paylaşımlar ile lütfen insanları yanıltmayın. Birkaç mesaj önce badırga tarafına imar geleceğini söylerken şimdi yazdıklarınız birbiriyle çelişiyor. Sürekli övüp durduğunuz nilüfer çayı çevresi çok sıkıntılı bir bölge lütfen insanları yanıltıcı şekilde paylaşımlar yapmayın .

Son düzenleme:
Özellikle Nilüfer çayının menderes çizdiği yerler sulak alan olarak geçen ve ova olarak adlandırabilecek yerler zemin açısından yapılaşmaya elverişli değildir. Aynı zamanda Nilüfer çayı temiz değil özellikle yaz aylarında yoğun koku problemi yaşatır. Hem de bu bölgeler tarımsal açıdan verimli topraklar. Mümkün olduğunca uzak olmakta yarar var. Çok kelepir denk gelir al-sat için alınır ama yatırım için şahsen ben almam.

Hürriyet köy dereye kadar iniyor. Otobandan Teknosab çıkışını ve gişeleri Büyükova ya yaptılar. Hürriyet in sadece Dağkaru mevkii kalıyor bu durum da yatırım yapılacak. Büyükova Küçükova ve Bostanlı mevkii ne yatırım gelme ihtimali yok mu?

• Beğen
dostlar bu dsi’nin askı ilanini nasil okumamiz yorumlamamiz gerekiyor?
dagkorusunda bir arazim var plana göre ufak bir metrekare kaybi gozukuyor ancak yeri degismemis. bu metrekare kaybi icin bir bedel ödüyor mu devlet?

• Beğen
Yatırım gelir ancak kamu yatırımı gelir. Yol yapılır ondan yana sorun yok. Ancak Dağkorusu varken ova kısmına birkaç istisna yer hariç imar gelmesi zor gelebilir bakın kesinlikle gelmez değil ancak gelirse sürpriz olur. Benim anlatmak istediğim yerlerin daha iyi anlaşılması açısından kabataslak bir çizim yaptım.

badırga çaylı.PNG

çayönü.PNG

ramsar.PNG

Nilüfer Çayını şehrin içine kadar takip edince söylediklerinizin doğru olmadığını göreceksiniz.
Küçük yatırımcı kardeşim kendi değerlemeni kendin yap. Git yeri gör, çevredeki insanlar ile otur konuş, belediyeden gereken bilgileri al. Ama burada orası olmaz burası olur bilgileri ile asla yer alma.

Son düzenleme:
  • Beğen
Bursa’nın 50 sene 70 sene önce şehirleştiği alanları örnek gösteriyorsunuz. Ki Bursa’da Nilüfer Çayı’nı takip ettiğinizde gördüğünüz yapıların çoğu kaçak yapıdır bir kısmı da sera alanları. Sonuç olarak büyük kısmı imarsız alan. Onun haricinde Nilüfer Çayı’nı google earth’ten takip ederseniz %70 civarı etrafında yapı olmadığını göreceksiniz. Burada herkes bildiklerini paylaşıyor. Neden temiz ve düzgün bir yer almak varken sorunlu yer alıp insanlar başını ağrıtsın.

Konu görüntüleyen kullanıcılar