Bursa'da Yatırımlık Araziler

Bilmediğim den danışmak istiyorum hamza bey yeniyim ufakta olsa bir yer almak istiyorum mera orman yanı ne anlamda kotu mü iyi mi bide aradiklarimdan biri dogalgaz geçiyor altindan dendi digeri ise kosesinden hizli tren altindan geçecek dendi.buralar deger kaybeetirirmi bide cesnigirde 8 yil once aldigim bir arsam var sizin paylastiginiz haritadan dolayı ramsar olarak düşünüyorum sizce orayi elden cikarmali mi subaşı canbaz seyran dan küçük bir yer almalimiyim yoksa kalmasi ilerde degerlenme ihtimali hic mi yok ramsarbolgelerinin bide cesnigir in hepsimi ramsar ben o bolgelerden pek anlayamadim bu forumu cok sevdim ama bazi seyleri anlamakta zorlaniyorum

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Hem doğalgaz geçmesi hemde hızlı tren geçmesi çok kötü direk uzaklaş orda çeşnigir ramsar değil subaşı canbaz Karakoca çeşniğire göre tabikide projeleri iyi bölge ordan tercih etmeniz daha iyi olur
Karakoca yenibahçeler mevkii tercih edin çoğu yer ramsar Karakoca dikkat edin subaşı bağlar mevki tercik edin subaşı çoğu yeri engebelli arazi yapısı var canbaz bağlar taşlık mevki en iyi mevkiler hem düz hemde projede olan bölgeler özetle Karakoca yenibahçeler subaşı bağlar canbaz bağlar canbaz taşlık bölgelerini en iyi yerler

TEKNOSAB Lojistik Park Projesi’nin, bölgede iki farklı lokasyonda planlandığını dile getiren Başkan Burkay, “TEKNOSAB Lojistik Park, Bursa’ya 30, Bandırma Limanı’na 75, Gemlik Limanı’na ise 50 kilometre gibi bir mesafede bulunuyor. TEKNOSAB sınırları içinde 173 bin 600 ve 89 bin metrekarelik iki farklı alanda hayata geçireceğimiz Lojistik Park projemizde, TIR ve treyler park alanları, gümrük alanı, antrepo ve sosyal tesisler, idari ofisleri, dinlenme ve konaklama alanları da bulunacak. Güvenlikten plaka okumaya kadar pek çok teknik altyapı ile birlikte, 300’ün üzerinde yükleme rampası, kolon arası aks mesafeleri ve kiriş altı yükseklik değerleri ile lojistik sektörünün uluslararası standartlarıyla tespit edilmiş ölçeklerle hayata geçiyor.TEKNOSAB Park Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile toplamda 262 bin 600 metrekarelik alanı barındıran yaklaşık 170 milyon dolar seviyesinde bir yatırım gerçekleştirmeyi öngörüyoruz. Projenin 30 ayda tamamlanmasını hedefliyoruz. Bu projeye Bursa ekonomisinin ürettiği değerin, 55 bin üyemizin faydalanacağı bir iş modeliyle startını verdik” diye konuştu.

Screenshot_2024-07-30-00-00-22-279_com.android.chrome

• Beğen
Tepkiler: Tam35 ve Ali_Adana
@Hamza_Kılıç Bey selamlar,

Badırga 3336 parselde 168m2 arsam mevcut. Üzerinde toplulaştırma işlemi gözüküyor, bu işlem sonrasında ne olacağı hakkında bilginiz var mı? Sizce beklemek mantıklı mı? Bilgi verme şansınız varsa çok sevinirim.

image

• Beğen
Tepkiler: Tam35 ve Ali_Adana
Başka sehirlerde toplulaştırma bittiği zaman imara açılıyor tam olarak incelemedim araziyi badırga imara girecek belli başlı yerlerden biri

Mustafa Bozbey Teknosab çevresi imara planın yapılmasını en geç 1 yıl olarak açıklamıştı
Teknosab çevresi
1 badırga
2 Karakoca
3 Muratlı
4 subaşı
5 canbaz
Olması muhtemel
Bu bir süreç BTSO başkanı burkay aslında bize bazı şeyleri görmemiz için açıklamalar yaptı suan teknosab fabrika sayısı 11 2024 yılı sonu fabrika sayısının 37 olacağı
2025 yılı ise 80 bulacağını söylemişti
Toplamda 140 tane fabrika olacak teknosabta 2025 yılı yarıdan fazlası demek oluyor 2025 yılında yane 1 sene sonra saydığım yerlere imar gelmesi demektir

Bursa’da suan Kestel ve Karacabey harç TOKİ ihalesi açıklandı hızlı tren Yenişehir Osmaneli arası yüzde 90 bitti Yenişehir Bursa hattı yapılıyor bursa teknosab hattı yine 2026 olması muhtemel
Kobi OSB 5 bin işletme basvuru talepte bulundu toplam işletme sayısı 8 bin yarısından fazlası belli bir seviyeyede ilerliyoruz bu bir süreç
2025 yılı çok daha hızlı bir yıl olacak Ağustos ayında son alım fırsatı
Eylül ayı Fed abb merkez Bankası faiz inme ihtimali yüzde 80
Türkiye MB Eylül inme ihtimali yüzde 50 Ekim 80
Buda mevduat kaçan kişiler yine araziye dönmesi demek ondan Ağustos son fırsat

Son düzenleme:
Güzel bilgiler teşekkür.
Bu köyler arasın da otoban çıkışı olan hızlı tren hattın merkezin de, Gemlik sahilyolu bağlantısın da, lojistik alan da ve daha birçok konu da tam merkez de kalan Hürriyet köyü neden imara dahil etmediniz?
Hürriyet köy ile ilgili başka beklentiniz mi?

Büyükova, Küçükova, Dağkorosu olarak tamam mı için Lojistik alan kı olur yada nereleri lojistik alan olur?
Lojistik alan istinlak mı edilir, nasıl bir getiri okur lojistik alanın?

• Beğen
Karacabey/Hürriyet,Taşpınar,İnkaya,Subaşı,Seyran,Harmanlı,Karakoca,Canbaz DSİ tarafından yapılan toplulaştırma çalışmaları tamamlanmış.Bir kısmının parselizasyon askıları yapılmıştır.Bu işlemlerden sonra buralar çok büyük değişiklik olmaz ise tarım alanı olarak kalacaktır.İmar planlarına DSİ ve Tarım il Müdürlüğü uygunluk görüşü vermesi çok zorlaştı.Ancak bu alanlarda tarımla alakalı projelere uygunluk görüşü verilir büyük olasılıkla.

Toplulaştırma projesi tarımı geliştirmek için yapılan projedir.

AYRINTILARINA VE ASKI İLANLARINA DSİ’nin İNTERNET SİTESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

Son düzenleme:
Bütün sanayilerin çevresi konut olmuştur sanayiler gelişir tam kapasite gelene kadar çevresi değişir bu muhtemel olan şey bunu bizzat belediye başkanı imar planı yapcaz dedi BTSO başkanı uydu kentler kuracağız dedi dediğiniz yere baktım saydıkların arasında sadece canbaz yok

Son düzenleme:
  • Beğen
Taşpınar demişsiniz de taşpınar diye bir köy kaldı mı acaba? Karakoca’ya 14 bin kişinin yaşayacağı toki yapılıyorken ve teknosab’ın doğrudan ve dolaylı yollarla 70 bin kişiye istihdam sağlayacağını göz önünde bulundurunca takribi olarak geriye kalan 250 bin nüfusu teknosaba hergün getir götür yapmayacakları yetkili açıklamalarına bakıldığında aşikardır. 250 bin nüfus tüm nilüferin 3 te 1 i demek bu saydığınız köyler hem teknosabı içinde barındıracak olan hem lojistik merkezi olacak olan hem de barınma ihtiyacını karşılayacak olan köylerdir. Ova koruma ve ramsar dışı alanlar bu bölgede bu kadar azken bir şekilde bu kategoride kalan hemen hemen tüm yerler bir şekilde imardan nasibini alacaktır. Toplulaştırma bölgesel olarak yapıldığını bu saydığınız köylerin büyük çoğunluğunun ova koruma ve ramsarda kaldığını hatırlatmak isterim. Köylerin ova koruma ve ramsar dahilindeki yerlerine herhangibir şey yapılmayacağı düşünüldüğünde 250 bin nüfusu nereye ve nasıl yerleştireceklerini bize bir zahmet açıklayabilir misiniz?

Furkan’ın Ramsar dışındaki tüm söylediklerine katılıyorum. Teknosab ve çevre yapılanması için ova koruma alanları revize edilecektir. Kamu menfaati varsa mera, tarım arazisi, ova koruma hatta orman dahil kavramların hiçbir önemi olmayabiliyor. Ama Ramsar’ın mevzuaatı apayrı. Ramsar alanlarından hatta yakınlarından bile uzak durmayı öneririm.

Taha inşaat bölgeden arazi topladı suan bölgede mevduat yüksek olduğu için küçük yatırımcı yok sadece inşaat firmaları ve aynj zamanda mevduattan dönenler alım yapacak bunu iyi bilin ve ona göre hareket edin en son bunu dediğimde bölgede dönüm fiyatı 100 liraydı 1000 TL seviyesini gördük 19 Eylül’de Fed 20 Eylül MB faiz sonrası sürecimiz başlıyor 2027 giden yolda her zaman satıcı için fırsat alıcı için kötü zaman son demlerini yaşıyor bölge buda burda dursun gelip okurum:)

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar