Bursaray Hat 1: Emek-Şehir Hastanesi Uzatma Hattı

demek T03 tarafında gabari testine gidecek olan tren bu, yarın enerjili halde de sefer yapılır ama çok yüksek ihtimalle. Bu arada yarın cumhurbaşkanı gelecek diye tek taraflı olarak istasyonu yüksek ihtimalle açarlar, işletim nasıl olur şaibeli tabii ki.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
T03 tarafında gabari testine gidecek olan tren bu, yarın enerjili halde de sefer yapılır ama çok yüksek ihtimalle. Bu arada yarın cumhurbaşkanı gelecek diye tek taraflı olarak istasyonu yüksek ihtimalle açarlar, işletim nasıl olur şaibeli tabii ki.
Bu akşam ve yarın öğlene kadar istasyonun çatısını bitirebilirler central balat çıkışı harici başka bir eksik göremedim akşam üstü yolculu sefer yapılacak duruma getirebilirler istasyonu bekleyip göreceğiz.

• Beğen
yalnız bir konuda kendi fikrimi söylemezsem olmaz, istasyonun çatısının parça parça yapılmış olmasını beğenmedim. Biliyorsunuz bizim şehrimizde lodosuyla meşhur bir şehir binaların çatıları veya başka birşey kataner hattına uçup seferleri durdurabiliyor zaten orası ayrı hikaye ama çatının parça parça yapılmış olması olası bir lodosta çatının üstünün uçabileceği fikrini aklıma getirdi, bu konuda kafamda soru işaretleri var. Daha iyi bir dizayn yapılsaydı keşke. Birde sinyalin çalıştığı kafanızı yanıltmasın bölgede atp yok. İstasyonun çatısı bir de ayrıca neden istasyonun tamamını kapatmıyor, BursaRay 1. Aşama A ve B etapları gibi olmuş.

Son düzenleme:
  • Beğen
En azından Balat girişi de hazır olsaymış, kaç sene yata yata iş yaptılar
Şu 10 günde bile biterdi küçücük giriş şirket genel bitiş tarihini önemsediği için çok üstüne düşmedi sonuç olarak ulaştırma bakanlığı işvereni belediye değil bakanlık ne kadar para veriyorsa onlarda o kadar çalışıyor bunada şükür diyelim mudanya yolundan çıktılar en azından yanlız emek-yht viyadüğü arası 2.kat asfalt atılmalı yol çok bozuk bu şekilde kalmaz umarım

Bu arada konumuz en çok mesaj yazılan konu oldu zanndersem 😁

Son düzenleme:
  • Beğen
yanlız emek-yht viyadüğü arası 2.kat asfalt atılmalı yol çok bozuk bu şekilde kalmaz umarım

Bu arada konumuz en çok mesaj yazılan konu oldu zanndersem
İstanbul yolunu bile yenilemediler, burasının zamanı var daha

Bu kadar çok vurdum duymaz iş yapılınca en çok yazılan konu olma özelliğini hakediyor burası

• Beğen
Vatandaşlarımıza ve Bursa şehrimize hayırlı olsun.

gecit_balat_istasyonu

• Beğen
İstasyon adı Geçit - Balat oldu, trenlere sil baştan yazılım atılacak, hat mekik olarak çalışacak bu arada, sinyalizasyon hiçbir şekilde dikkate alınmayacak, muhtemelen çok uzun bir süre bu yüzden hattın hızı 50 km ile sınırlıdır.

IMG_6958

Tabelanın çıkması için elimden geleni yaptım soldurdum resmi ama olsun.

Hatırladığım kadarıyla şehrimizde en berbat, en rezil bir açılışa tanıklık ediyoruz, bunu da görmedik demeyiz artık. Yani şu istasyonu tam hali ile bir ay sonra aç ne olacak

• Beğen
T2 hattında en azından bütün herşey bitmişti hattaki bazı sıkıntılar ve sinyalizasyon hariç, kaba inşaat görmemiştik. Zaten öyle olacak ki hiçkimse yolculu deneme sürüşlerini çekmeye kimse gelmemiş, hiçbir basın mensubu yoktu.

Son düzenleme:
  • Beğen
Keşke gelip rezilliği haber yapsaydılar, belki utanırdı açılışı yapanlar
Cumartesi açsaydın biraz iyi çalışmayla çatıyı bitirirdin hiç olmazsa nedir bu yaptık oldu mantığı gerek yoktu bunlara seçim sonrası artık görükle etabına odaklanacağım oraya biran önce başlamalılar bi kaç şikayet oluşturalım hastane etabının diğer istasyonlarında sorunsuz çalışma var zaten görükle etabı öncelikli artık ora başlasınki 2-3 yıl sonra çalı-demirtaş hattının ihalesinin yapılmasını isteyelim 😄

• Beğen
Tepkiler: Furkan
T2 hattında en azından bütün herşey bitmişti hattaki bazı sıkıntılar ve sinyalizasyon hariç, kaba inşaat görmemiştik. Zaten öyle olacak ki hiçkimse yolculu deneme sürüşlerini çekmeye kimse gelmemiş, hiçbir basın mensubu yoktu.
Burak video vs çektin mi istasyonda

Son düzenleme:
Evet, çektim yarın yükleyeceğim, direk buraya atıcam. Ayrıca ben çekim yaparken central balat tarafına beton mikseriyle beton döküyorlardı hepsi çıktı videoya.

• Beğen
Tepkiler: Furkan

Konu görüntüleyen kullanıcılar