Bursaray Hat 1: Emek-Şehir Hastanesi Uzatma Hattı

Evet bir seçimi daha bitirdik umarım ulaştırma bakanlığı gerekli dersleri alıp Bursa’da göstermelik işlerden vazgeçer ve gerçekten metro inşaatı yapar.
Şuan bakanlığın tamamlaması gereken hastane ve görükle hatları var ilk baş bunları tamamlasın ve kuzey otoyolu projesini hayata geçirsin ben tamamım başka bir icraat yapacaklarını sanmıyorum önümüzdeki 4 yılda.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Bakalım bakanlığın tutumu ne olacak. Hadi 1-2 tane belediye olsaydı tamam diyecektim şimdi bunlar yandı. Ama ülkenin yarısı el değiştirdi be kardeşim. Şimdi hiçbirinize hiçbir şey yok mu denecek. İlginç bir seçim sonucu oldu.

• Beğen
Bakalım bakanlığın tutumu ne olacak. Hadi 1-2 tane belediye olsaydı tamam diyecektim şimdi bunlar yandı. Ama ülkenin yarısı el değiştirdi be kardeşim. Şimdi hiçbirinize hiçbir şey yok mu denecek. İlginç bir seçim sonucu oldu.
Başlanan projeleri ne olursa olsun bitirmeleri lazım burda amaç ülkeye hizmettir bakanlığın asıl işi bu zamanla göreceğiz bursa zaten bakanlıktan yatırım alamadı 20 yıl boyunca belki bu şekilde olması yatırımları arttırır işe iyi tarafından bakalım biz…

İnşallah :)) İstanbul, Ankara, İzmir’den sonra AKP’ nin elinde kalan en büyük şehir Bursa olduğunda çok umutlanmıştım. Dedim şimdi yığarlar. 5 sene geçti, Bursa iktidarın elinde kalan en büyük şehir olmasına rağmen hepimizin takdiridir heralde yeterli yatırımı alamadı. Bırakın yeterliyi normalin altında hizmet alınca bu sonuç kaçınılmaz oldu. Ne diyelim hayırlısı olsun. Allah yukarda Alinur Aktaş’ın projeleri daha ayağı yere basan, daha aklıma yatan projelerdi. Bakalım bundan sonrası ne olacak. Yeni seçilen başkanımıza hayırlı olsun diyelim. Başarılar diyelim. Umarım dediği şekilde her konuda olduğu gibi yapılan işler ve yatırımlar konusunda da gülümseriz :))

Son düzenleme:
Central balat çıkışının merdiven ve tavan betonlamaları bitmiş sadece dış kısımdaki asansör ve duvarlar betonlanacak alt kısımda ince işler sürüyor.

1000095129

1000095128

1000095126

1000095125

1000095124

1000095123

1000095121

1000095120

1000095119

1000095118

1000095117

1000095086

1000095085

Ekli dosyalar

• 1000095127.jpg
    1000095127.jpg
    229.5 KB · Görüntüleme: 0
  • 1000095122.jpg
    1000095122.jpg
    568.3 KB · Görüntüleme: 1
Hafif raylı sistem aslında işlerin hızlı yürümesi lazım. Sonuçta yerin altında tünel kazılmıyor.
Buradaki sorun yüklenici kaynaklı mı yoksa bakanlık kaynaklı mı çözemedim.
İnşallah çalışmalar hızlanır.

Hafif raylı sistem aslında işlerin hızlı yürümesi lazım. Sonuçta yerin altında tünel kazılmıyor.
Buradaki sorun yüklenici kaynaklı mı yoksa bakanlık kaynaklı mı çözemedim.
İnşallah çalışmalar hızlanır.
Büyük ihtimal ne kadar para o kadar iş hesabı bursada bu hep böyleydi projeleri geciktire geciktire şehri kaosa sürüklediler kendileride gereken cevabı aldı zaten umarım bundan sonra hızlanır işler bakanlığın artık çok daha fazla proje üretip hızlıca bitirmesi gerekiyor.

Son düzenleme:
Millet istasyon alt geçidi açılmadığı için isyanlarda yolculu seferler başlayalı 10 gün oldu o kadar yavaş çalışma varki kaba inşaatı geçtim alt kısımda daha yolun karşısına geçilecek bölüm bile bitmedi bi ton iş var o bölüm haftalar öncesinde zaten kaba inşaat olarak bitirilmişti ince işleri neden yapılmadı anlamak mümkün değil bide buranın ince işlerinin bitmesini bekleyeceğiz.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Rafet
Bugün Balat istasyonuna gittim ama Balat istasyona gelen iki vagonlu tren haricinde diğer yerlere geçmek istediğimizde kapalı olduğunu görüyorum ve daha çok ince işleri yapılması gerekiyor vede bir an önce Şehir hastanesi hattı açılmasını dört gözle bekliyorum.

Son düzenleme:
Bugün Balat istasyonuna gittim ama Balat istasyona gelen iki vagonlu tren haricinde diğer yerlere geçmek kapalı ve daha çok ince işleri yapılması gerekiyor vede bir an önce Şehir hastanesi hattı açılmasını dört gözle bekliyorum.
İstasyonun peron bölümünde bazı döşemelerini kırıyorlardı bitirmek için yalap şalap iş yapmışlar yazık giden paralara zemin su tutar döşemeler düzgün olmazsa.Alt kısımda ince işler daha sürer araya bayramda girdi bir müddet alt geçidin bitmesini bekleyeceğiz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Sebebi nedir peronlarda döşemeleri kırılıyor.

İstasyonun giderken gelirken gözüme pek bir şey çarpmadı ama üste istasyonda yapılması gereken şeyler var. Mesala Balatta gelirken boş beton olan yerlere yapay çimen koyabilirler süs amacıyla, istasyonda döşemeleri olmadıklarını gözlemledim.

• Beğen
Sebebi nedir peronlarda döşemeleri kırılıyor.
Peron döşemeleri yamuk yada biri alçak biri yüksek yapıldıysa hem su tutar hemde yolcuların takılıp düşmelerini sağlarlar geçen gün bu nedenle bir çok döşeme kırılmıştı vagonların durduğu bölümde sorun yok peronun kapalı olan bölümünde bu çalışma yapıldı seçim için böyle işlere girmemeyi öğrenirler artık umarım giden halkın parası.

Son düzenleme:
  • Beğen
Anladım ama dediğim gibi o konu birazcık üzdü beni eksikleri gördüğümde üzüldüm açıkçası söylemek gerekirse.

• Beğen
Anladım ama dediğim gibi o konu birazcık üzdü beni eksikleri gördüğümde üzüldüm açıkçası söylemek gerekirse.
Baştan sağma çalışma böyle oluyor işte neyse burda önemli olan alt geçidin bitmesi o bitmeden ana yoldaki ışıklar kalkamaz.Yolcular karşıya geçmek için gecenin bir yarısı sıkıntılı bir bölgeden hemzemin olarak karşıya geçmek zorundalar.Perondaki taş döşeme işlemi ise kısa sürer bir kaç güne bitecek bir çalışma.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Zeud
Sıkıntılar çok büyük evet ama gelirken istasyona betonlar görünmemesi için süslenme gibi bir şey olur mu sizce?

• Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar