Dodurga ve Alacaatlı Mahalleleri

Arkadaşlar haftada 1-2 defa bakıyorum neler oluyor forumda diye. Bu dodurga iç bölge imarla ilgili özetle hiçbir ilerleme yok. Alanda 2 emsalli 100 lerce parsel var. Eğer mahkeme kararları lehte olsaydı, bu parsellerde 6-7 senedir İnsaat yapmak isteyenler yapı ruhsatına başvurup ruhsatı almazlarmıydı? 1 aydır hersey bozuldu bu iş tamam diyenler. Tamam ise niçin ruhsat işlerinde gelişme yok.? 6-7 senedir aynı hikayeler. Yazıktır günahtır. ABB işine gelen yerlerdeki paket imarları problemsiz koordine edip geciriyor. Anlaşılan bu alanda “işine gelmesi için” birşeyler bekleniyor!

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Çankaya Belediyesini aradığımda Danıştayın kararının gelmediğini ancak birileri tarafından son çıkan kararın telefonla gösterildiğini bu karara rağmen emsallerin kesin olarak 0.5 e düştüğünü söylüyor.

• Beğen
Hani sorun yoktu ? Hersey bitmisti! Plan notlarinin iptal edilen hukumleri yönünden belediye yeni bir islem tesis etmez ise emsal 0,50 olur.

• Beğen
1-) Çankaya Belediyesi Dodurga imar planının iptal edilmesi için davacıdır bu yüzden TARAFTIR
2-) Çankaya Belediyesi işi tamamen yokuşa sürmektedir
3-) Çankaya Belediyesi hukuka uygun davranmamaktadır
4-) Çankaya belediyesi bunun sonuçlarını ağır bir tazminatla ödeyecektir

Bakın ufuk mülkün inşaat ruhsatının alamamasının tek sebebi Çankaya Belediyesi.Yazılı olarak ellerinde mahkeme kararı var.Bu kararda 1.75 emsal uygundur inşaata hiçbir engel yoktur diyor.Bu durumun böyle olmasının tek sebebi Çankaya belediyesidir.Bu durum hukuken düzelecektir.Çankaya belediyesi taraftır bu planı istememektedir tek sorun bu

IMG_3751

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Ümit
Bölge İdare Mahkemesi de diyor ki 1.75 ve 2 emsal olarak belirlenmiş yerlerin uygulanmasında bir problem yoktur diyor.Belirlenen Ticari+konutlar ve konut parsellerinin 1.75 ve 2 emsal olarak ruhsat alınmasından hiçbir engel yok biraz olsun anlayın ya.Diğer 10 dönüm altı olan ticari+konut konut alanları şu an belirsiz beldeye bu yerleri Danıştaya sormalı bu da belirlenen parselleri etkilemez .Belirlenen parsellerde bir sorun yok biraz zekayla bu iş çözülebilir.

• Beğen
Son çıkan Danıştay kararının Çankaya Belediyesine ulaşmasından sonra ruhsatlar kesin olarak verilmelidir aksi taktirde Planlamacı,Ufuk mülk,Elit Yapı,Dodurgadan yer alanlar,ihaleyle yer alanlar Dodurga halkı Çankaya Belediyesine davacı olur Çankaya Belediyesi de bu gecikmelerden ötürü çok büyük tazminatlar ödemek zorunda kalır.Abb nin yapması gereken 50 lik bulvar Fen işlerinin yapması gereken 25 lik yol Çankaya Belediyesinin yapması gereken 15 lik yollar neden yapılmadı bu zamana kadar.Çankaya belediyesinin Dodurga imar planının iptali yönünde taraf olduğu bu ortamda mahkeme kararı olumlu yönde bile olsa Çankaya Belediyesinin işi yokuşa sürdüğü apaçık ortadadır.Çankaya belediyesi bu durumu ya kabullenecek ya da hukuk yolunda büyük bir tazminat ödeyecektir.

• Beğen
Çankaya Belediyesi ve Abb Danıştay kararından önceki 5 yıllık süreçte işine geldiği için 1.75 ve 2 emsallerde bir sorun yoktur ruhsat alabilirsiniz diye bizi kandırdı ve ihaleyle 2 emsal olarak yerler sattı.Peki bu süreçte neden Ruhsat alamadık ?? Neden yollar açılmadı ???
Çankaya belediyesi ve Abb pahalıdan arazi satıp milleti kandırdı

Biraz uyanık olun Çankaya Belediyesi zaten davacı taraf!!!

Çok büyük bir grup olarak son çıkan Danıştay kararı hukuka uygun olarak uygulanmazsa Çankaya Belediyesi bu işin içinden çıkamayacak tazminat ödemek zorunda kalacak.

Karar yoruma kapalıdır.Mahkeme uygulayın demektedir!!!Siz kimsiniz mahkemenin kararına uymuyorsunuz???

Hangi hukukçularla bu kararı böyle yorumluyorsunuz ??

Davacı taraf olarak neyi bahane ediyorsunuz ???

Benim görüşüm hala bir sorun olmadığı.Son Danıştay raporu Çankaya Belediyesine ulaşınca iş dava sürecine gitmeden önce Çankaya Belediyesinin belirlenen ticari ve ticari+konut alanlarında ruhsatların verileceği yönündedir.

• Beğen
Dediklerinize katılıyorum yazınızı belgeyle desteklediğiniz için de tebrik ederim. Umarım bu yazınızın gerekli mercilere gitmesini de sağlarsınız.10 yıldır aynı durum hiçbir yerde böyle bir şey görmedim.

• Beğen
Ufuk Mülk dodurgdan arsa almadan önce yazılı olarak belediyeden ruhsat alınabilir yazısı geldikten sonra Dodurgadan arsa alacak ondan sonra kendine göre bir proje yapıp satacak ondan sonra ruhsat aşaması bitmeye yakın belediye sorun çıkartıp Danıştayın kararını bekliyoruz diyecek ondan sonra Danıştay kararı açıklanıp 1.75 ve 2 emsallerde sorun yoktur yazısından sonra bölge idare mahkemesi belirlenen parsellerde 1.75 ve 2 emsal uygulanmasında bir sakınca yoktur diye yazı çıkartacak ondan sonra Çankaya Belediyesi sorun var diyip ruhsat vermeyecek siz bunu külahıma anlatın.
O kadar alım satım vergisi alırken neden sesinizi çıkarmadınız ???
O kadar insanı mağdur ettiniz sizin gibi bir belediye anlayışına yazıklar olsun
Yıllarca vergi ödedik sadece ben kendim 600 bin tl birikmiş borcumu taksitle ödedim sadece borcum var bir yol yapamadınız mı hâla neyi oyalıyorsunuz

Son düzenleme:
ABB taraf degilmi? Acilan tazminat davasi varmi? Yilan hikayesi bu. İlk plan iptalini baz alip onun ustune 2-3 yil insaat suresi koyup, o insaat bitis suresinden gununuze kadar olan sure icin kira taMinati, deger kayip tazminat davasi acilabilir. Ornegi varmidir Turkiyede bakmak lazim

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Metin
Abb de açık bir şekilde taraf.Dodurganın gelişmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar.Hadi diyelim ki Çankaya Belediyesine ve Abb ye göre emsaller 0.5 e düştü neden hala yol yapmıyorlar ???Bu yıla kadar vergilerimizle naptılar bu gidişle çok fazla kişi tazminat davası açacak bundan eminim

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Yasin
Kosullari varsa insaat ruhsati nihai islemdir ve kazanilmis hak teskil eder. Onun disinda hic bir konu kazanilmis hak vs. Teskil etmez. Emsalin dusmesi yukselmesi vs. Kazanilmis hak degildir.

• Beğen
Şimdi ABB ile görüştüm. Kendilerinden öğrendiğim dün Çankaya Belediyesine yazı yazmışlar.
İmar durumu “konut+ticaret” olan taşınmazlarda metrekareye bakmaksızın bütün emsaller 2.00 olarak uygulanacak şeklinde yazı yazılmış. Bundan sonrası ruhsat konuları Çankaya belediyesinin iradesindedir dediler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Sayın S M bu müjdeli haberinizden dolayı sizi tebrik ederim .
Anlaşılan, ABB olması gerektiği gibi sorunu çözmüş.Konut parsellerindede özel hükümler 1 yerinde kaldığına göre artık sorun görülmüyor .
Hepimize hayırlı uğurlu olsun .

• Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar