Dodurga ve Alacaatlı Mahalleleri

Sayın RKK , gördüğünüz gibi yeni 1000 lik plan yapılmasından başka , çözüm yollarıda varmış . ABB bu işi kökten çözdü . Olay bu kadar basitmiş .

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Bana “kesin uyduruyor” yaftası yapıştırılmadan herkesin Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi Planlama bölümüyle konuyu görüşebileceğini belirtmek isterim. 🙂
Ama ruhsat konusunu sorduğumda o konu Çankaya’nın takdirinde dedi, o konuda birşey söylemedi. İnşallah Çankaya da sorun çıkarmaz ve şu iş hallolur.

• Beğen
Hatta sorun olabilir daha sonra tekrar arayın evet başka kararlar var onları beklicez diyor ayrıca Çankaya’da davacı olduğunu söylüyor

• Beğen
Ben o mesajı yazmadan önce aradım. Siz bugün mü konuştunuz? Nasıl bu kadar farklı cevaplar alabiliyoruz aklım almıyor.

• Beğen
Bende pazartesi günü aradığımda arslan beyin dediklerini söylediler.Ama sizin son aldığınız bilgiyi başka bir yerden teyit ettim.Artık Çankaya Belediyesi ruhsat vermek zorunda kalmıştır çünkü 20 dönüm ve üzeri parsellerin ruhsatını Abb vermekle yükümlüdür.Abb de artık Çankaya Belediyesine yazı gönderdiğine göre 20 dönüm ve üzeri yerlerin ruhsatını verecek demektedir.Bu da demek oluyor ki 20 dönümün altında olan yerlerin ruhsatının verilememesi ayrı bir haksızlık doğuruyor.Zaten doğru olan şey belirlenen ticari konutların konut parsellerinin 10 dönüm altı bakılmaksızın emsallerinin 1.75 ve 2 emsal olması.Mahkeme de bunu istiyor açıkça.Haksızlıkta böylece ortadan kalkıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Yine ayni sarmaldaki bu muhabbetler bir yerlerden tanidik geliyor. Umarim, kucuk yatirimci icin en kisa surede butun tereddutler giderilir. Hayirlisi.

• Beğen
Yasin Bey ilk ruhsat bir alınsa zaten ana yollar açılmak zorunda kalacak tek sorun Çankaya Belediyesi gibi gözüküyor şu an

Son düzenleme:
  • Beğen
Herkese merhaba;

Dodurga ve Alacaatlı (Çankaya/ANKARA) mahalleleri ile ilgili sorunları, son gelişmeleri, önerileri daha önceki forumda kullandığımız bu bölümden paylaşmaya devam edebiliriz.

Kurallara uygun, seviyeli bir sohbet diliyorum herkese.
osman bey bu 20 dönüm mevzusu nedir acaba? plan notlarında emsaller 10 dönüm altı ve üstü diye ayrılıyor ama siz 20 dönüm vurgusu yapmışsınız? Bunun bir nedeni var mı?

• Beğen
20 dönüme kadar olan yerlerin ruhsatını Çankaya belediyesi tarafından veriliyor 20 dönümden büyük yerlerin Alışveriş merkezi ya da çarşı olmak kaydıyla ruhsatı Abb tarafından veriliyor

• Beğen
Arkadaşlar hepimiz arsa sahibiyiz herkes artık beklemekten tükendi olmasını bekliyor lütfen eski forum gibi burayıda goy goy muhabbetine döndürmeyelim lütfen bilgileri paylaşalım birbirimize faydamız olsun , dün gruptan arkadaşımız söyledi otoban kenarında çok büyük bir çalışma olmamakla birlikte yolları kazıyor yeni cadde sokak açıyormuş greyderle büyük kepçe

• Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar