Dodurga ve Alacaatlı Mahalleleri

ABB akıllı davranarak Dodurga ile ilgili kararı Çankaya Belediyesine resmi yazı ile bildirmiştir.

ABB Böylelikle ileride açılması muhtemel tazminat davalarında kusurlu olarak görünmekten kaçınmaya çalışmaktadır.

Çünkü Çankaya Beldesine ruhsat başvuru tarihi ve Danıştay ile Bölge İdare 6. Dairenin karar tarihi ilgili kurum ve taraflara tebliğ tarihleri bellidir. Bu doğrultuda hangi gerekçe ile ruhsat vermediğini hukuki anlamda açıklamak zorunda kalacaktır.

Bu gecikmeden ötürü inşaat malzemelerinin piyasadaki dalgalanma ile fiyatlarının artması inşaat maliyetlerine yansıması sonucu mağduriyete yol açacağı aşikardır. Karar veya kararlara direnmesi hak kayıplarına yol açmaktadır. Resmi olarak başvuru yapıp ruhsat alamayanlar hukuki olarak kayıplarının telafisini isteyebilir.

Son düzenleme:
Yasin Bey ayrıca dava konusuna
1-)Ufuk Mülk ve Elit Yapı resmî müracaat yapıp resmî belgelere dayanarak proje yaparak insanlara sattığı ev taahhütlü proje hisselerini Danıştay kararının sonucunda Dodurga imarının tamamen kesileşmesine rağmen Çankaya Belediyesinin ruhsat vermemesi yüzünden bu firmaların projeyi yapamadıkları ve geç kaldıkları açık bir şekilde bellidir.

Bunun sonucu ;
Bu firmaların adının,prestijinin zedelenmesi
Bu kooperatiflerden hisse alan yatırımcıların yatırımlarının zarara uğraması sonucunda
Bu yatırımcılarda ayrı bir tazminat talep edebilir mi ?
BU Sebeplerden ötürü sizin bahsettiğiniz maddelere ek olarak bunlarda davaya konu olabilir mi?

Çankaya Belediyesi kendini mahkeme olarak görmektedir bu düşünce onlara çok büyük bir zarara uğrayacaktır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Benim kesin olarak bildiğim 2 firmanın net olarak ruhsat başvurusu var.
Bazı firma yetkilileri de 2 den daha fazla ruhsat başvurusu olduğunu söylüyor ama bu firmaların ruhsat başvurusunu gözümle görmedim

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve S_M
ABB, hukukun üstünde mahkeme kararını kendi menfaatine göre yorumluyormuşcasına hareket edip çözüm bulmaya çalışıyor. Alicengiz hesabiyla mahkemeyi kolay bir şekilde atlatmaya çalışıyor. Ne yalan söyleyim bu bizim işimize gelir.

Çankaya Belediyesi ise esas ve usule göre hareket etmeye çalışıyor gibi görünüyor. Burda kimin borusu öter hesabiyla iş yapılıyor. Bunu bize zaman gösterecek. Şuda bir gerçek Mahkeme kararlarına göre Uygulama imar planı revize edilmeden Ruhsat alınsa bile işlerin tekrardan sürüncemede kalmasına sebep olabilir. Yanlış hesap Bağdattan döner hesabı.

• Beğen
Rkk dan sonra da bir operasyoncuda ahmet
ABB kendi kafasına göre karar vermediğini Danıştay kararına göre karar verdiğini hala anlamadın mı ???
Zaten onaylanan plana dava açıldı ve mahkeme kararıyla düzeltildi plan neden tekrardan revize edilecek ki ???
Sen ve Çankaya Belediyesi gibi saçma şeyler uyduran insanlar Hukuka aykırı
Bak anlaşılan sende Çankaya Belediyesinin tarafından birisin

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Yasin ve Ali_Adana
Sezgin Bey, forumda saygı kurallarını aşanlar için yaptırım uygulamanızı talep ediyorum.
Screenshot_20240807_113040_Chrome

Rkk yı ve Ahmet Beyi halkı yanlış yönlendirdiği için şikayet ediyorum belgeler olmasına rağmen halkı yanlış yendiriyorlar ve kışkırtıyorlar yanlış bilgi veriyorlar

Son düzenleme:
Bu sayfada herkes farklı olarak görüş sunmakta. Burası mahkeme yeri değil. Kimseyi biz burada yargılamıyoruz. Herkes ben haklıyım modunda. Biz moderotörler olarak sadece burda istediğimiz herkesin birbirine saygılı bir biçimde karşı tarafı küçük düşürücü kelimeler ve ithamlarda bulunmamasıdır.

@sezgin_ist Forumda saygı kuralları aşanlar nasıl tespit ediliyor? Bu kişiler için yaptırım uygulanıyor mu? Kendi adıma yapılmamasi gereken birşey varsa dikkat edeyim. Tekrarlamayayim? Başka kişiler forum kurallarını sürekli aşıyorsa, böyle mi devam etmeli?

Son düzenleme:
  • Beğen
@ahmetdincer
UYARI VE CEZA İŞLEMLERİ
• Hakaret, Uygunsuz Yazılar Paylaşımlar

1.Uyarı: 3 gün 2.Uyarı: 1 Hafta 3.Uyarı: 1 ay 4.Uyarı: 6 ay Uzaklaştırma 5.Uyarı: Hesap Silinmesi Uygulanacaktır.

• Beğen
Yol yapım çalışmasının devam ettiği alan. O bölgedeki kişilerden İncek tarafına bağlanacağı öğrenildi. Daha önce fotoğraflarını atmıştım.

Ekli dosyalar

• yol yapım çalışması.PNG.jpg
    yol yapım çalışması.PNG.jpg
    114.4 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
  • Beğen
Yasin bey elinizde bu haritanın tam hali var ise paylaşabilir misiniz? Bütün planın uydu görüntüsüne işlendiği bir görsel?

• Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar

• musa