Dodurga ve Alacaatlı Mahalleleri

Sarı sitede tek tapu 24.500 metre karelik konut alanı ilanı var.Metre kare olarak 28.500 tl.Yaklaşık 3-4 ay önce tek tapu konut parsellerinin metresi 20 binlerdeydi.Eğer bu zamanda bu rakamlardan alınıp satılan yerler olursa Çankaya Belediyesi ruhsat vermeye başladıktan sonra 40-45 bin li fiyatlara yükselir direkt

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
ABB’ye yaptığım başvuru dilekçesinin sonucudur.

Dilekçem çok kısa bir sürede cevaplandı.

Ekli dosyalar

• AE31F105-557B-4530-990D-7EEC817B08D5.jpeg
    AE31F105-557B-4530-990D-7EEC817B08D5.jpeg
    84.7 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Dün çevre yolundan geçtim. Dodurga otoban bağlantı yolu açılıyor. Çalışmaları gözlemledim. Bağlantı yolu aynı zamanda Dodurga imar bölgesinden geçiyor. İyi bir yol yapıyorlar. Kanaatime göre yapılan yolun etrafındaki kooperatifler inşaat girişimlerini hızlandıracaktır.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana ve Yasin
Arkadaşlar imar bölgesi tarafına giden olduğumu yakın zamanda yol çalışmaları devam ediyor deniyor ama ne hızlılıkta onu bilemiyorum!!

Giden varsa çalışmalarda ilerleme varmı yoksa gene aynı yerinde sayıyor mu?

Giden olduysa fotoğraf ve bilgi versede form sayfasını hareketlendirse de bizleri de sevindirse…!! 😊

Ben de Çankaya belediyesi’nde çalışan birisi vasıtasıyla haber almaya çalıştım. Çank belediyesi bir avukatlık bürosu ile görüşmüş. Fakat istedikleri cevabı alamamışlar. Büyük ihtimalle sistematik tazminat davalarından çekiniyorlar. Çok vakitleri kalmadı. Mecbur inşaat ruhsatı vermeye başlayacaklar bana göre.

Çankaya belediyesi istediği yanıtı alamaz her şey belli zaten.Adli tatil başlamadan önce ruhsatlar verilmezse Çankaya belediyesine yanıt Mahkemede verilecek.Benim Çankaya belediyesine tavsiyem ruhsatları hemen teslim edip kendi yapacakları yerlerin alt yapısını hemen yapmaları yoksa Çankaya belediyesi tarihte görülmedik tazminat ödeyecek.

Son düzenleme:
Insaat ruhsati almaksizin onceden yapilan imar islemleri nedeniyle muktesep hak elde edilemez. Insaat ruhasati ile beraber, idari islem sona ermis ve nihai hak doğurucu islem tesis edilmis demektir. Bitmeyen bir imar surecine dayali olarak muktesep hak yani kazanilmis hak iddiasi ileri surulemez.

• Beğen
Varsa hukuk bilgi ve birikimine guvenen fikrini aciklasin. Kahvehane muhabbeti yapacaklar hic bir surette muhatabim degildir. Saygilar sunarim. Iyi geceler.

• Beğen
Rkk bitti şimdi de humman başladı.Danıştay,Bölge idare Mahkemesi kararları ile imar kesinleşmiştir.Çankaya belediyesi her şeyin kesinleşmesine rağmen ruhsat vermiyor.Bu tazminat sebebidir.Ruhsat işlemlerini haksız yere durdurması devam ettirmemesi hukuka uygun değildir.Ruhsatların verilmemesi için bir sebep söyleyin bana

• Beğen
Öncelikle bir hukukçu değilim bilmediğim bir konuda da yorum yapamam. İkinci olarak kimse ile polemik istemediğimi daha önce de yazdım. Belgeler hariç konuşmayı da prensip olarak yapmam. Fakat burada bir tespit yapmam gerekiyor. İnsan bey 2 Temmuz 2024 tarihinde RKK hak vermiş ve aynı düşünceleri paylaştığını ifade etmişti. Ne var ki bu iki form üyesinin fikri ve görüşüne aksi Yüksek mahkeme ve ABB açıkça resmî yazılarda yalnızca kademeli emsali hukuka aykırı buldu. Çankaya belediyesi neden direniyor bilmiyorum. Resmî olarak başvuru yaptım. Makül süre içerisinde cevap verileceğini umut ediyorum. Yeterince hukuk Bilgin tabiki yok. Ama bu konuda yetkin arkadaşlarım var. Bize bir yol gösterir. Sizde araştırın resmî başvuru yapın. Sonuçları burada yayınlayın. Teşekkür ederim iyi geceler.

• Beğen
Oyle olmali, oyle yapilmali, ben de falana katiliyorum demek, teknik bilgi gerektiren bir konu uzerinde uzman görüşü degil; sohbet sirasinda soylenecebikecek muhabbettir. Mesaj ekinde danistay karari var. Kazanilmis hak nedir? Bence ilgilenenler bakabilir. Bilgi iceren fikirlere acigiz. Buyrun lutfen.
Screenshot_20240820_092744_Chrome

• Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar

• Remo