Dodurga ve Alacaatlı Mahalleleri

Aynen öyle ilk etapta planın temyizi istenmişti fakat Danıştay kademeli emsalin iptal olması 2 ve 1.75 emsallerin hukuka uygun olduğuna karar verip bölge mahkemesine gönderdi.Bölge mahkemesi de aynı kararı verdi.
Abb nin kademeli emsalin iptal edilmesi yüzünden planın %100 net olmadığını düşündüğü için bölge mahkemesine yazı gönderdi.Bölge mahkemesin göndereceği yazıdaki önce belirlenen 1.75 ve 2 emsallerin yürürlükte olduğu kademeli emsalin iptal edildiği yönünde olacaktır.Bunlarda prosedür gereği.

Bundan sonra da Abb bölge idaresinden sonra kararın temyizini isteyecektir

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Arslan
Bugün tekrardan Çankaya belediyesini aradım.2 gün önceki gibi emin bir şekilde her yer 0.5 emsale düştü demiyor.Karar bekliyoruz dedi.

Merhaba Dodurga köyüne yakın parsellerde daire karşılığı arsa satışı yapan mütahitlerin olduğu söyleniyor bilgisi olan varmı.acaba ruhsat almışlarmı

• Beğen
Tepkiler: Umay ve Musa.Kara
Hayırlı olsun o zaman başka bir sorun kalmadı gibi beklediğimden daha erken yazı gelmiş.Büyük iki firma yakın zamanda kesin olarak Ağustos sonu Eylül ortası arası kesin olarak inşaata başlayacaklarını söylediler.

• Beğen
Tepkiler: musa ve Adem_Cicek
Çankaya ve Büyükşehir Imar mudurlukleriyle gorustum. Her ikiside tum imar planindaki yerlerin ( konut ve konut+ticaret) farketmezsizin 0.5 emsal olarak devam ettiğini, kademeli emsal ile ilgili genel hukum iptal oldugu icin, otomatikman 1.75 ve 2.00 emsal iptal oldugunu beyan ediyorlar.

Mahkeme kararı çıktı da ABB mahkemenin kararına uymuyor Danıştaydan yazı bekliyor.Bu da ne kadar sürer bilmiyorum.

Ne olacağı belli olmaz hukukçu bir arkadaşa sormak lazım.Belki yarın belki 1 ay belki de 1-2 yıl daha bekleriz belli olmaz

Kademeli emsal artışı hukuka aykırı ise 2 yolun var olduğunu düşünüyorum. Ya 0.5 emsaller üste çıkarılır. Yada yüksek emsal 0.5 e indirilir. kademeli emsal artışının hukuğa aykırılığının başka türlü giderme yöntemi varmı?

Yasin bey şimdi bölge idare mahkemesinin açıklamasına göre ruhsatlar verilecek mi?
Abb yi aradığımızda Danıştaya itirazda bulunduk diyorlardı.

Degerli DODURGAYA GÖNLÜNÜ
GELECEGINI, PARASINI, TÜM ÜMiDiNi
BAGLAYAN ARKADASLAR :
SIZLERE TOPLU OLARAK Bi
ÖNERiM VAR .
BU PLATFORMDA TOPLU OLARAK
ÖRGÜTLENSEK, VE BÜYÜK Bi
KALABALIKLA MANSUR BASKANA ÇIKSAK VE ALTYAPI VS. SORUNLAR
iÇiN KAMUOYU BASKISI OLUSTURSAK.
NE DERSiNiZ.

Mahkeme kademeli emsali parselasyon planında yapamazsın diyorsa, aynı şekilde hazırlanmış 1000 lik plan çıkardığı zaman sorun kalmaz.

İşi uzatmak yerine 1000 lik planın parselasyondaki gibi yüksek ve düşük emsalli bölgeleri gösterir şekilde çıkarılması en kolay çözümdür.

İstenirse olay bir kaç ay içinde hukuken sıkıntısız şekilde biter.

Konu görüntüleyen kullanıcılar