İETT'nin Otokar Kent 290 LF Otobüsleri

Topkapı’da 55 Akia tenekesinin yanında sadece 55 adet Otokar olduğu için orijinal aynalı aracın olma ihtimali çok az, hatta hiç yok. Sultangazi’de ise sadece O2238’in aynaları orijinal kaldı.

Bunların, CapaCitylerin ve Citaroların orijinal aynalarını ÖHO’da görmek beni çok uyuz ediyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Citaro
image

image

Alıntı: İrfan Demet/ İETT Genel Müdürü

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    153.2 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Bir diğer problem ise bazı otoların altından kare şeklinde yere doğru bir şey sarkıyor. sanırım yokuş aşağı veya yokuş yukarı çıkarken otoları ister istemez sürtüyorlar sonucun da bu oluşuyor…
Uygun zaman yakalarsam fotoğrafını çekerim.

KM34’ün meşhur aracı O3208 'in sağ orjinal aynasında son zamanlarda çatlama şeklinde ufak bir deformasyon vardı. Çatlak bölgeyi beyaz macunla kapatmışlar kalan kirli yerlerini de bir güzel temizlemişler.

Yunus Garajı çalışanlarına bu forum aracılığıyla daha önce seslenmiştim bu aracın aynasına dokunmayın diye. Beni kırmamışlar kendilerine teşekkürlerimi sunarım. 🤣

Son cümle: Lütfen bu aracın aynasına dokunmayın. 😁

Son düzenleme:
Bugün, Monster bilgisayar reklamıyla kaplı olan O2012 ve O2013 kardeşlerle 98Y’de seyahat ettim.

Kükreme durumu maalesef 2012’de de var ama ilginçtir ki kliması bana iyi geldi.
Bu kükreme durumu yaz aylarında birçoğunda oluyor hele de klimaları çalışınca. Bazılarında kendiliğinden var. O ıslık sesi çıkaran araçların hepsi kükrüyor. Islık sesi ne kadar çok olursa motorun kükremesi de o kadar çok oluyor. Atmosferik sesi çok yüksek oluyor bu araçların. Teknik olarak bilmiyorum fakat o ıslık sesinin şanzımandan geldiği söylenmiş. Bazılarında motorla senkronize çıkıyor bu ses. Bazılarında motordan bağımsız çıkıyor.

Kükreme sesi de herhalde motor soğutma fanı. Şanzımandan o ses çıkınca senkronize olarak da fan çalışıyor. Islık sesi ne kadar çok olursa fan da o kadar çok dönüyor bu da gürültüye sebep oluyor. Benim yorumum bu. Teknik olarak açıklayan çıkarsa çok sevinirim. Zaten yukarıda video paylaşmıştım yazdıklarımı özetliyor.

Son düzenleme:
2286 buna rağmen ısrarla 150 numarada çalıştırılmaya devam ediliyor. Bir defa bindim, yolda arızalanacak sanmıştım.

O2013 gibi sabit araçların aslında daha bakımlı olması lazım ama maalesef böyle değiller.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar