İETT'nin Otokar Kent 290 LF Otobüsleri

Kimin neresine batıyor hayret ediyorum. Araçların bakımını yapmadıkları gibi abartılı olmayan modifiyelere de dokunuyorlar.

Bugün 33’e gelen O3028’i gözlemleyeceğim, bakalım aracı hor kullanmışlar mı?

Son düzenleme:
Dönerken O1229’a bindim, Topkapı araçlarından bir farkı yok. Bitik mi hayır, ama daha iyi olabilirdi.

Ben bir de O3028 gibi reklamsız araçları daha çok seviyorum. O2025’in de reklamı sökülmüş. Araç HT11’de çalışıyor. Ama kükreme sesi bunda da var maalesef.

O1250 ve O3062’nin ön tabelası aynı yerden ve aynı noktadan bozulmuş yani ortanın solunda nasıl desem çok tuhaf bir görüntü var. Umarım hangi markayı kullanıyorsa sanırım lawouydu yeni bir renkli lawo tabela ile değiştirirler ikisini de.

Son düzenleme:
Nasıl yani yeni lawo tabela takarlar mı yoksa bozuk tabelayla devam mı ederler. Çünkü mesela klasik turuncu tabelalı cngli temsa da görmüştüm ve şok olmuştum ne oldu da iett renkli tabela takmadı diye çünkü normalde renkli tabelalıydı cngli temsalar.

Gerçi bir arada turuncu tabelalı cngli karsan görmüştüm ama renk tonu farklı olduğundan onun renkli tabelasının değişmediğinden emin olmuştum. Biliyorsunuz renkli tabelalı otokarlar da turuncu renkli hale gelebiliyor ama renkli de olabiliyor demek ki karsanlarda öyle.

Bozulan tabelayı onarıyorlar diye tahmin ediyorum, farklı bir markada tabela takılan Otokar olmadı.

Genelde Sultangazi araçlarında bu durum var. Topkapı araçlarında nadiren rastlıyordum, sadece 2 defa gördüm.

Son düzenleme:
Otokarların geldiği yıl olan 2013’te tabelalar beyaz renkteydi. Kısa sürede turuncu tabelalar da görüldü.

2018 yılında 33, 33M vs. çalışan Otokarlar standart renkteydi. Bu yıl içinde O3168 ve O1146 kapı numaralı Otokarlar aynı gün 33’e verilmişti. O1146 renkli tabelaya sahipti, diğeri turuncu.

Günümüzde bazı hatlara özel renkte tabelalar mevcut.
HT11 - Mavi, 41SM - Beyaz gibi.

ÖHO’da renkli tabelalı Temsa olduğunu zannetmiyorum. Sonradan dizele çevrilen A-1516 da turuncu tabelaya sahip olmalı.

T1001-T1108 Temsaların birkaç tanesi de turuncu tabelalı. Ama genel olarak renkli tabela var.

Son düzenleme:
Benim dediğim olay mesela diyelim turuncu renk yerine yeşil piksel yanıyor değil veya beyaz renk yerine pembe yanıyor değil yani bir alan böyle sulu boya gibi olmuş herşey birbirine girmiş rengarenk şekildeydi şaşırmıştım doğrusunu söylemek gerekirse.

Ama Allah var bundan bi kaç ay önce şişli de bi hatta otokar görmüştüm ve o kadar güzeldi ki tabelası böyle pembe görünüyordu işte onu çekmedim ya içime dert olmuştu aslında bu renkli lawo tabela çok kaliteli özellikli animasyonlu o kadar tatlı renkleri var ki aklınız durur mavisi de çok hoş yeşili de sarısı da pembesi de fuşyası da yani her tonu da. Muhtemelen kazara o dediğim renk çıkmıştı ama güzeldi ve ben içimden demiştim ki ah be İETT keşke şu güzel renkleri normalde de kullansan ya elinin altında imkan varken.

Son düzenleme:
Konudan bağımsız ama eskiden izmirde de öyleydi sonradan düzeldi.

Eskisi

images (44)

Yenisi
images (48)

Bu renkler sadece man ve otokar kent lf 21’lerde var.

Son düzenleme:
O4001 serisine renkli lawo tabela takılmalı diye düşünüyorum. Efendim paraaa. Parayı ben veriyorum yani halk boşverin, en iyisini alın takın gitsin.

Son düzenleme:
Katılıyorum, o halleriyle üvey evlat gibi duruyorlar. Tutamaklarına ise yapacak bir şey yok, keşke bunlar da en başından beri krom olsaydı.

13 adet olan 2012 model Conectolara da LAWO tabela takılmalı.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Fury ve Tam35

Konu görüntüleyen kullanıcılar