İETT'nin Otokar Kent 290 LF Otobüsleri

IETT_PLAJLARA_SEFER_5_f3f08f5f8e

Alıntı: İBB

336G’de O1289 ve O2301’e bindim, her ikisi de bitikti. 1289 Topkapı’dayken de kötüydü, aracı hiç toparlamamışlar.

Şu akialar yüzünden en sevdiğim hatlara bile binmeme kararı aldım, bu kadar takıntılı oldum. 33’te pik çalışan iki adet Otokar var. Sabit olan O2233 akşamları Kocatepe Metro denen yere gidiyor. İkinci araç 16.10’da Eminönü’nden kalkıyor, 18.10’da Eminönü’ne gidiyor, bunun seferlerini bence günün tamamına yaymalılar. Bugün O1231 çalışıyor.

En bitik olanlarını dahi Otokarları çok özledim.

Son düzenleme:
Onlara 100 defa binerim. Şu yazdığımı okumadın herhalde. En bitik Otokarları bile özledim.

Bmc’den malum tenekeler yüzünden artık nefret etmiyorum, özellikle B5*** serisi gözümde daha sempatik hale geldi.

Bir şey daha yazayım. Eski Bmcler de dahil olmak üzere 1 otobüsün bile hurdaya çıkmasına üzülürüm -Otokarlarda daha fazla- ama olası akia hurdalarına içim hiç cız etmeyecek. Tabi gidip onları kundaklayacak halim yok.

Otokarlara dönecek olursam, öncelikle eşsiz olan hat tabelaları bu araçları sevmemin en büyük nedenlerden biridir. 11 yaşında olmalarına rağmen muazzam bir konfora sahip. Ancak klimalarında sıkıntılar var. Tasarımı eski olsa bile halen daha onlara büyük bir sempati duymamı sağlıyor. Mercedeslere bile bu kadar sık binmemişimdir. Ama ne yazık ki Otokarların da sonu gelecek, keşke bu hiç olmasa.

Son düzenleme:
Evet tasarımlarının üzerinden baya bir yıl geçmiş olabilir ama benim tespitim bence yani kolay eskimeyen çağdaş bir tasarım yapmışlar haklarını teslim edelim. Tıpkı CapaCity’lerde olduğu gibi.

Mesela bir örnek veriyim. Dünyanın geri kalmış ülkelerinden bir kaç kişi getirip sorsak ve desek ki ya bu araç kaç model adam der ki yeniye benziyor yani bu otokarlar içinde geçerli capacityler içinde geçerli.

Son düzenleme:
İETT özel seri değil. alinur aktaş döneminde alınan en boş paket. ve depoda yıllarca bekleyip çürümüş araçları diyorum ben sana.

• Beğen
Tepkiler: Tam35
Oraya da gittim merak etme, birkaç defa bindim. Ayrıca Bursa’nın araçlarından bize ne! Üstelik Kocaeli salak mı da sürekli Bmc alıyor, demek ki o kadar berbat değiller.

Otokar’ın 2013 model otobüsleri günümüzde birçok sıkıntısına rağmen halen daha iyiyken gidip abuk sabuk bir markayı tercih ettiler. İzmir en doğru kararı vererek yollarını Otokarlarla doldurdu, İETT bundan biraz feyz alsın.

Son düzenleme:
İhalede BMC aldı.
Ankara da BMC alacaktı son anda mercrdese verildi. Hatta o araçlarda radar özellikleri yok.

Mersin de Karsan aldılar. İhale ile.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Tam35
Biraz daha açar mısın Ankara da BMC alacaktı son anda mercrdese verildi ne demek.

Biraz daha açar mısın Hatta o araçlarda radar özellikleri yok ne demek.

• Beğen
Otobüsler yurtdışı kredisi olduğu için en düşük alım maliyetine göre dpeilde 10 yıllık ömürdeki en düşük işletme maliyetine göre ihale ediliyor. BMC nin alım maliyeti daha düşüktü ama ömür maliyeti yüksek olduğu için Mercedes kazandı.
Mercedes’in sağ radarı vardır bilirsiniz. O ego mum ihale ile Aldığı araçlarda yok. Dmo dan aldıklarında var sadece

• Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar