Bursa'da Yatırımlık Araziler

Hala daha değerini bulmadı dönüm 1 milyon ila 2 milyon bandına geldi sadece güzel yerler köye yekun küçük parsel 2 milyon bandına oturuyor şuan daha TOKİ ihalesi açıklanmadı TOKİ projesi bazlı ilerlediğinde tekrar fiyatlancak hızlı tren oluşmasıyla tekrar fiyatlancak teknosab gelişimi ile beraber tekrar fiyatkancak çevrede yine oluşacak sehir hastanesi üniversitesi ile tekrar fiyatlancak Kobi OSB ile tekrar fiyatlancak proje bazlı daha yolun başı her şey oluştuğunda imarsız bu lokasyon olan yer yok en az 8 milyon imarlı en az 40 milyon kadar görecek enflasyon saymıyorum kemiksiz fiyat

Bu soruyu sormamış kabul ediyorum tabiki köyün yanları adı üstünde bir yerleşim var orda köy yerleşim yeri var gidipte köye 3 km otoban karsıısı yerle köyün 500 metre yanı aynı değildir

• Beğen
Tepkiler: Ali_Adana
Hamza bey merhaba, karakoca köyü 4315 parsel 1 dönüm yerimiz var, köye çok yakın bir lokasyonda, geleceği var mıdır? Bu aralar ev almak için satmayı düşünüyoruz.

• Beğen
Başkan Burkay, 2016 yılında kamuoyuyla paylaştıkları TEKNOSAB projesinin 4 yıl gibi kısa bir sürede hayata geçtiğini hatırlatarak, bölgede fabrika inşaatların hızla devam ettiğini söyledi. İbrahim Burkay, “Bugün bölgede 11 şirket üretim yapıyor. 4 bin 200 çalışan var. Bu sene sonu 26 şirket daha üretime geçiyor. Toplamda üretim yapan firmaların sayısı 37’ye ulaşacak. Çalışan sayısı ise 9 bini aşacak. Bunların dışında 48 şirket zemin etüdüne ve imar çalışmalarına başladı. 2025 yılının sonu ve 2026 yılının ortasında 85 firma üretime geçmiş olacak. Türkiye’de bu hızla ilerleyen başka bir bölge yok. Bir adım atıyorsunuz, en hızlısı 5-6 yıl sonra meyvesini veriyor. Her platformda dile getiriyoruz. Bursa’da gelişi güzel büyüme değil, planlı büyüme istiyoruz. Bunu yaptığımız zaman verimlilik artacak ve Bursa ekonomisinin çok daha sağlıklı ve güçlü bir şekilde büyümesini sağlamış olacağız. Bunu yaparken de tüm taraflarla bir koordinasyon içinde hareket edeceğiz.” ifadelerini kullandı

Bildiğim kadarıyla yeni düzenleme yapılacak o yüzden iptal edildi.bizim 3700 metre yerimiz var 2016 dan beri bekliyoruz.aldıgım duyum şu emsal artışına gidilecek 1 olan emsaller 1.5 ye cıkarılıcak.

Screenshot_20240804_184119_Chrome

Mudanya emirleryencesi olma ihtimali yok
1 ci olmama ihtimali Karacabey TOKİ Karacabey de olacak Mudanya başka ilçe olduğu için olma ihtimali yok
2 ci olmama ihtimali emirleryencesi 2 tane orman var merası yok ormana TOKİ olmaz mera olması lazım

Köyün hemen girişinde haritadan köye baktığınız zaman sağ tarafında kalıyor 2 adet mera alanı var toplamda yaklaşık 100 dönüm

• Beğen
Mustafa1071 Kusura bakmayın arkadaslar yeni katıldım platforma cevapla kısmında nasıl yapıldıgını bilmiyordum.görükle merada yıllardır beklenen ekokent projesi için demiştim.

Emirleryenicesi çok alakasız bir konum 100 dönüm gibi küçük bir yere bu kadar büyük bir toki yapılamaz. Çevresi tamamen gelişime kapalı tarım arazisi. Bahsettiğiniz yer düz ovada kalıyor, çevresi nilüfer çayı ile çevrili toprak yapısı muhtemelen elverişli değildir. Teknosaba 11 km mesafede pek de düzgün olmayan yollara sahip teknosap için yapılacak bir tokinin emirleryenicesi gibi bir köye yapılma fikrinin ortaya atılması bile mantıkla çelişmektedir.
Olurda yapılırsa nedeni sadece siyaset ile açıklanabilir ki bu konuya burada girmek olmaz.

Konu görüntüleyen kullanıcılar