İETT'nin Akia Ultra LF 12 Otobüsleri

1000045984

Arkadaşlar bu otobüsleri ekranı kastan kapatılabiliyor mu çünkü bu araba daha yeni A3048 ekranları açık dehil bir cogunun

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Tam35
Şunun İstanbul gibi bir şehirde sorunlu olması büyük rezillik sadece Akialar değil diğer araçlar ve öhoda da sık rastlanan bir sorun. Adam bindiği hattı bilmiyorsa ekrandan takip edecek ama ekran çalışmıyorsa birine soracak. Saçmalık.

Diyarbakır yapıyorda (muhtemelen procity trleri değil beldeleri satıyorlar) biz neden yapmayalım?

Misal veriyorum 5 Yıl kullanalım sonra topluca satalım ve yerlerine daha kalitelilerini daha modernlerini İstanbul’a daha yakışanlarını alalım.

Ama sanırım hata baştan yapılmıcaktı… 😓

Son düzenleme:
  • Beğen
Bazı şehirlerde 2014 model araba eski sayılıyor.
Bizde ise 2006 model araba 10 yıl daha çalışır hesabı yapılıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
İzmir’de bir otobüsün ortalama ömrü 20 yıldır, tabii ki bazı istisnaları da vardır, Mesela 93 model Sanoslar, 93 model Volvo otobüslerin ömrü 22 yıl, Mercedes 0345 ve 0345K’lar 23 yıl boyunca kullanılmıştır.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Ben asla b*c ile Mercedesi bir tutmam. Benim dediğim 14 model arabalar breda, tcv, bmc, temsa gibi markalar.
2006 model derken Bursa’daki o345 Conectolar ile İstanbuldaki Citarolar.

• Beğen
MAN SL 200 ile Ikarus lar tamamen mekanik araçlar olduğu için 10 sene daha fazla çalıştılar. Bakalım citaro lar nasıl olacak.

Son düzenleme:
  • Beğen
Ben Bursa’daki o345 conectolardan örnek verdim. 2007 modeller ama 2006 da geldiler. 2013 model temsalardan daha iyi durumdalar.
Citaroların kronik mercedes sorunları var. Çukurda bütün trimlerinin düşüp yerine oturması(!) gibi. Bu sorun almanyada kullanılan Facelift ve C2 kasada da var. Conecto 2. nesilde de.

İstanbuldakilere binmedim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Bu araçtaki tabelalar yine iyi , ihraç bazı akia larda ön tabela neredeyse yan tabela kadar.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar