İETT'nin Akia Ultra LF 12 Otobüsleri

Net konuşayım, bu tabelaları beğenen zevksizdir ve bunda bir art niyet olduğunu düşünürüm.

Diğer markaların araçlarındaki yan tabelalara bakıyorum, tabela ve dolayısıyla yazı boyutu yeterli büyüklükte. Güzergah bilgisi de daha fazla gösterilebiliyor.

Son düzenleme:
Kesinlikle katılıyorum, sırf yan tabelası olsun diye koymuş gibiler.

Daha kötüsü olarak Bursa’daki jestlerde olan tabelalardan da koyabilirlerdi, bari bu saçmalığa imza atmamışlar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Yeni Karsan Atak ları görünce akiaların maşallahı vvar.
yan tabelaları cücük kadar olduğu yetmez gibi ön tabelayı da ufaltmış karsan.
Ve akianın yan tabelası çok ufak gelmedi bana bindiğim vakit. Ki bunun sebebi iett araçlarının tabelasının normalden büyük olduüğğu (bmc de normal bmclerin 1.5 katı büyüklükte yan tabela.)

Akia ve Güleryüz Cobra’ların ön tabelaları küçük ve sevmiyorum. Ama en sevmediğim Isuzu Citiport’ların yan tabelayla birleşik animasyonlu kayan tabelası. Gerçekten kim tasarladıysa ldjslkaşcjslcnsk hahahahhahah

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Semih19
Ataklar bu araçlardan farklı . Bu araçlar 12 metrelik büyük otobüs, ataklar 8 metrelik küçük otobüs. Tabelalar aracın boyutuna göre seçiliyordur kısacası.

Son düzenleme:
  • Beğen
Sultan lf dışında ve ısuzu haricinde her boy aracı. Ya ela boyutları aynı. Yan teballar olarak da atak anormal ufak haricinde çoğu aracı. Yan tabela boyuları benzer. En afzla 16 piksel fark olur.

• Beğen
Avenue Plus’lar çok güzel mesela. Temsa nihayetinde daha güzel araçlar üretebildi.

Akia gibi beş para etmeyen markalarsa yerinde saymaya devam ediyor.

Son düzenleme:
Zevkler ve renkler tartısılmaz. Aracın ön tabelasını ben açıkçası beğendim, BMC ve Karsan menarinibus dakilerle aynı marka zaten. Yan tabela okunabilirlik açısından biraz daha büyük yapılabilirmiş sadece.

Son düzenleme:
  • Beğen
Bana göre bmc karsan ve akianın ön tabelası birbirinden farklı. Ve başı karsan çekiyor bu üçü arasında güzellik açısından bana göre.

Procity TRlerin tabelası da bence çok iyi. Yan tabelası ise diğerlerinden farklı olarak beyaz renkli yazılara sahip.

Bazı Karsanların ve Temsaların ön tabelalarında renk bozukluğu oluşmuş. Aynı marka tabela kullanmasına rağmen hiçbir Procity TR’de böyle bir duruma rastlamadım.

Akia’nın ön tabelası ise -bunu defalarca yazdım- daha sönük.

• Beğen
Aynalı tatlı duruyor
IMG_3449

Bana göre bu otobüsün fiyaskosu eski tasarım ile teslim etmeleri araçın içini düzenlediler, aynasız olarak temsil edildi başka esprisi yok.

Daha farklı yüz tasarlanabilirdi. öho araçları gibi önde yüksek tabanlı 4 koltuk, arka dörtlüleri çok dar. bende araçlardan hoşlanmamaya başladım umarım hiçbir zaman sultangazi garajna gelmezler… Biz otokardan devam 😀 😀

Bugün bir tanesine daha bindim şöför konsolunda kapı tuşlarındaki ışıkları arızalanmıştı düğmeye basanlar kavga ediyordu sürekli
En arka motorun ordaki camlardan içeriye az bişey su alıyor içeriye 3 4 tanesinde gördüm ve yan plastik tavanlarda açılma var

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Tam35

Konu görüntüleyen kullanıcılar