İETT'nin Otokar Kent 290 LF Otobüsleri

Aynalar işletmeci için ek külfet. Orijinal de kalsa universal da olsa aynı işlevi görüyor.
Ama çamurluk köşelerindeki kauçuklar paslanmayı boya atmasını vs. engellediği için önem arz ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
İzmir’deki 2016 Otokarların birçoğunda hala orijinal aynalar var. Birkaç tanesini orijinal aynalarıyla muhafaza etmek çok da zor bir iş değil. 2238, 3078 gibi örneklerin artmasını umuyorum. ÖHO’da bırakın Otokarları bazı BMC Beldelerde bile o aynaları görmek mümkün.

Kapı numaralarıyla sürekli oynuyorlarsa bu işi hayli hayli yaparlar.

Son düzenleme:
  • Beğen
900 araç az değil. Ondan dolayı maliyet düşsün diye universal takarlar. Sonuçta arabanın yürüyeninde sorun yok. Ha gidir yan sanayi körük(süspansiyon körüğü) takarsalar saydırın hakkınız. aynadır ufak yazılardır sorun olmaz.

• Beğen
İlgisi yok. Kim diyormuş onu. İyice Pakistan’a çevirdiniz ülkeyi İyice Lahor’a çevirdiniz şehri aa olacak iş değil

Son düzenleme:
  • Beğen
Ne alakası var sen bu aracı bile bile satın almışsın ya. Ayrıca şoförlük mesele yok ÖHO değil ki bu.

• Beğen
Otokarları Orjinal ayna ile sefere vermeleri hem şöforler için sinir stres olur hem de maliyet açısından İETT’ye pahalı patlar. Otokarlar artık 5 yıllık garanti süresini geçtiler. Araçların
Orjinalliğini korumalılar diye kuruma ekstradan bir ödenek çıkartılması uygun olmaz. daha farklı ihtiyaçlarının karşılanmasını tercih ederim.(motor boya elektrik vs vs) aynısını geçtim araçların dış görünüşüne çamurluğuna takıntılıyım…

ÖHO ile İETT araçları tamamen birbirinden farklılar ne yazık ki bazı ÖHO araçları İETT araçlarından daha bakımlı ve koç aynalı bunu böyle görünce de İETT araçlarında istemek normaldir ki ÖHO’nun 1 tane otosu var İETT’nin ise aynı tip 900 tane otokar otosu var.

Son düzenleme:
Hepsinin orijinal olması tabi ki imkansıza yakın ama modifiye konusunda biraz daha esnek olunmalı ki birkaç araçta daha bu aynaları görmek mümkün olsun.

Bu aynaları özellikle yüksek tabanlı Belde’de görmek can sıkıcı oluyor.

Son düzenleme:
Ben bazıları otokarlara çok güzel jantlar takıldığını gördüm fakat daha sonrasın da çıkartılmış görüyorum büyük ihtimalle uyarı alıyor olabilir bazıları da sadece sağ ayna orj sol ayna yan sanayi kullanıp gidiyorlar ya da jantın içine sarı bir çizgi çekiyorlar o da araçları güzel gösteriyor…

Burada 5-6 tane pik araç (1 tanesi saçma bir deparda çalışıyor) ve 336G’dekiler haricinde Otokar kalmadı. Pik araçlara fırsat buldukça biniyorum.

O3001, O3028 çok temiz araçlar.
O2301, O1229, O1289 ise kötü.

Son düzenleme:
Artık öho dede aksesuarlı otokarlardan yok hepsini sıradanlaştırıyorlar önceden aracını severek bakanlar jant ayna vb şeylee takıyordu şimdiki yönetimle aksesuara kesinlikle karşılar ufak tefek şeylerde ceza yazıyorlar örnek vermek gerekirse kodunda - . Gibi şeyler yoksa sana rapor yazıyorlar ön camında film var söktürüyorlar nedeni ise kuruma aykırıymış

• Beğen

Konu görüntüleyen kullanıcılar