İETT'nin Otokar Kent 290 LF Otobüsleri

2015 yıllarında kodunu hatırlamadığım bir iett kenti vardı şöförü rahmetli oldu çelik jant kapağı maun kaplamalar kodunu hatırlamadığım sayısız araç vardır yönetim şöförleri işten soğutuyor artık o yüzden kimse bakmıyor

tamamen saçma işler ön camdaki filmi söktürmeleri
Yeşil film güneşi kesin diye konulan bişey kamera gündüz çekiyor 2019 öncesi her araçta vardı o zaman kameralar farklımıydı😁 bişey demek istemiyorum ayrıca öho konusu açıldı şöför konsoluna koyulan kameraları bir an önce kaldırsın iett bu bir suçtur mobing uyguluyorlar onun yerine daha göze batmıcak ya en basiti en üst tavana koy görüntü daha net çıkar ordan öho de bu kamera yüzünden plastik aksamından ses gelmeyen araç yok fabrika çıkışlı araçlarda olan bir çoğu özellik çalışmıyor kendi kameralarını koyunca

Son düzenleme:
O nasıl oluyor ya 36L hattında mı 49 hattında mı ne bir tane euro 5 bmc zifiri karanlıktı yani otobüs komple simsiyahtı bakın abartmıyorum. Gözleri o aracı görmüyor mu acaba.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
O zaman sokaktaki sıradan vatandaştan ne farkınız var. Bu site de böyle bir yorum yapmanızı aklım almıyor.

• Beğen
Bazı ÖHOlar bunu yaptı. Orijinal ayna görmek saçma bir istek değil. O uyduruk aynalar araçları daha mı güzel gösteriyor, hayır!.. Aksine araçları ucuzlaştırıyor ve ucube hale getiriyorlar.

Bir Otokar (B-044 idi sanırım), sarıya boyanmadan önce mavi renkli aynaları vardı. Gayet hoş duruyordu.

• Beğen
Demek istediğimi anlamadınız ki. Şimdi siz İETT otobüslerini, diğer belediye otobüslerini sevmiyor musunuz ilginiz yok mu sevdiğiniz bir hobiniz değil mi adeta bu?

Yani normal bir vatandaş otobüs beklerken gelen araca biner ve gider markasına modeline bakmaz falan falan falan.

Ama sen bindiğin otobüsün markasını bilirsin mesela onu demek istiyorum.

Yani sıradan bir vatandaş gibi düşünmeniz tuhafıma gitti.

Yoksa zaten araçlar alınalı baya olmuş yani ve 900 araca takılması zaten güç diye düşünüyorum. Kaldı ki zaten bu aynaları tutupta bilerek kırmıyorlarmış yani manevra esnasında parklanma esnasında kırılıyor diye duymuştum. Dolayısıyla bugün takılsa bile yarın yine kırılabilir sürdürülebilir değil gibi yani maliyeti geçtim bakın. He araca görsellik katıyor mu bence evet o beyaz renkli koç aynalar bi bütün ya yani özdeşleşti İETT kentleriyle.

Kentlerin renkli lawo tabelası gibi düşünün. O tabelayı sökün atın sıradan bir turuncu tabela koyun o kentin artık eski albenisi kalmaz kalmayabilir ya bu iki iki daha dört.

Son düzenleme:
  • Beğen
bak yan sanayi aynada bile. 2 kat fiyat farkı var. kentu aynası ile universal ayna ile. birde orijinali düşün. şoförsün bi ayna kırıldı diye 1 ay beleşe çalışıyorsun

Aracı aşırı hızlı kullanırlarsa elbette kırılır.

BMC Belde gibi çağın gerisinde kalmış araçlarda bile bu aynalardan var. Bu aynaları alacak kadar zenginlerse neden Belde kullanıyorlar?

Düşüncemin arkasındayım, bazı araçlar orijinal halde tutulmalı. Bu yazdığım şeyler Citarolar için de geçerli.

Son düzenleme:
  • Beğen
Yol oldu yol. Sarı öküzü vermicektik. Şunu söylemek istiyorum citaroların alındığı ilk yıllara bakın daha o zamanlar araçların aynaları pert, camlardaki yazılar gitmiş, işte ne biliyim öndeki citaro yazılı parça gitmiş falan falan falan. Yani şoförlerde değer vermeli kurum da ve hatta yolcularda.

Geçen mesela 88 hattında bir akia da kavga çıktı. Ben motorun önündeki cam taraftaki koltukta oturuyordum ne olduğunu anlamadım ama sanırım şoförle duraktaki bir yolcu durdun durmadın kapıyı açmadın kavgasına tutuştular ve pezevenkler hava da uçuştu yani bu şekilde sert sözlü bir kavgaydı. Sonra bu kişi başladı olanca gücüyle otobüse vurmaya, artık kapıya mı ön cama mı nereye vurduğunu göremedim de ama düşünün yani akialar ilk gazisini veriyordu. Nerden ne geleceği hiç belli olmuyor…

Araçların (hat tabelası hariç) oynanmadık yerleri kalmadı zaten.

Bu saatten sonra orijinal aynaları takmayıp bu güzel araçları ucuzlaştıran o ucube aynalarla devam edeceklerdir ama belki son demlerinde bazıları orijinal hâle çevrilir.

41C körüklü Citaro kullanmadım. Peki, neye göre bu yorumu ifade ettim? Ayazağa’dan Maslak’a çıkan bayır, Çubuklu’dan Kavacık’a çıkan 15BK yolundan daha dik değil ve ayrıca Kavacık yokuşunda kasis de var. Dolu Citaro’nun o yokuşu nasıl çıktığına şahit olduğunuz anda ne demek istediğimi anlayacaksınız. 🙂

Tıka basa dolu körüklü Citaro bile o ölümcül yokuşu çıkıyor. Başka körüklü otobüs olsa, öyle rahat çıkamaz.

• Beğen
Tepkiler: Yasin190754

Konu görüntüleyen kullanıcılar