İETT'nin Otokar Kent 290 LF Otobüsleri

Burada 33 ve 33B git git bitmeyen hatlar var ama yolları nispeten düzgün sayılır.

98Y’nin araçları Bağcılar Meydan yakınlarında bir yokuş çıkıyor, bunun dışında zorlayan kısım yok. 98G ise inanılmaz sıkıntılı bir hat. Dar yollardan geçiyor. Ama nedense bu hatta 98Y’deki gibi sinirli bir şoföre rastlamadım.

Son düzenleme:
33TE de güzeldir ama her üç hattın da seferi az.

Onlara ilave 33Y var, en az durağa sahip olan hatlardan biridir. Bir de Vatan’dan gitse tam olurdu. En çok katliama uğrayan hat da budur. Sebepsiz yere öldürdükçe öldürdüler.

33 ve 33B ise aynı şeyin laciverti. Esenler, Bayrampaşa, Zeytinburnu, Fatih derken neredeyse tüm İstanbul’u kat edecekler. Bu hatlar 1980’lerde bile varlarmış. Tabi güzergahları çok farklıydı.

33M’yi uzun olsa da çok seviyorum, Citarolara en çok bunda binmiştim.

98Y fena değil, 98G tam işkence.

HT11 eh, trafiğe girdi mi tam eziyet. Ama burada doğru düzgün çalışan tek hat da bu.

Bazılarının güzergahı insanı boğacak kadar uzun olsa bile Otokarlarla yolculuk etmek her biriyle keyifli oluyordu.

Son düzenleme:
33 ve 33B de önemli olabilir, seferleri azaltılsın demiyorum. Zaten ikisi de 30 yaşını aşmış hatlar.

Sefer süresi daha az olan hattı katletmeleri çok saçma. Otobüsü peronda olmayınca yolcuları da 78, 97GE ve 146B’ye kaçıyor.

Son düzenleme:
Bi tane kent otobüsünün içine değişik bi cihaz yerleştirmişler bu ne olabilir acaba anlamak güç. Ayrıca tavana doğru uzanan plastik aksamın bir tanesi de diğerlerinden değişik (ya da fazla bir plastik aksam mıydı bilmiyorum yani bahsettiğim cihazın bir parçası olabilir mi emin değilim) kod numarası ise sanrım O2264 olsa gerek.

İETT neyi deniyor olabilir acaba.

Bahsettiğim şey şoförün hemen arkasındaki yolcu koltuklarının arasına konumlandırılmış. Üzerinde elektrik işaretleri mi vardı ne.

Son düzenleme:
O3001 ile bugün yolculuk etme şansı buldum. Araç resmen akıyordu, kliması da gayet iyi. Tek sıkıntısı duracak düğmelerinden birinin bantlanmış olması.

Otokar görmeyi özlediğim 33Y’nin 19.30 seferinde çalıştı. Bunu beklerken perona gelen A3122’nin validatöründe sıkıntı çıktı. Her akbil basıldığında diğer validatörlerden daha değişik sesler duydum. Farklı bir model kullanılmış sanırım.

IMG_3247

Dün gece işten gelirken 55t hattında gördüm resim kalitesi için kusura bakmayın

Dün akiaya bindim tavanlarda açılma ve şarj prizleri yan dönmüş şekildeydi ama ben beğeniyorum gidişi güzel temsadan iyidir fakat çok hisetiriyor çukurları

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Tam35
Doğrusunu söylemek gerekirse cngli temsaları akialardan çok seviyorum çünkü bana göre daha bir albenili geliyor cngli temsa yani o fokurdamaya benzeyen sesi olsun falan sonra iç tutacak demirlerinin renksiz olması vs. birde tabi oldukça seri araçlar.

Son düzenleme:
Karsanları otobüs klasmanjna almanız yanlış.
Karsanın ürettiği herhangi bir araç yoktur hepsi teneke kutusuna motor şanzıman takılmıştır

• Beğen
Tepkiler: Fury ve Tam35
Neden, o da doğalgazlı değil mi? Temsa ile bir tek onları karşılaştırabilirdim. Aralarında sadece 1 yaş fark var ve bu Temsalar onlardan çok çok üstün bir araç.

2013’te var mıydı bilmiyorum ama Karsanların yerine Otokar’ın CNGli modeli de alınabilirdi bence.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu

Konu görüntüleyen kullanıcılar