İETT'nin Otokar Kent 290 LF Otobüsleri

Anladım.

Ama ihaleyle alınanda yokta dmodan alınanda olması tuhaf değil mi çünkü sonuçta güzel bir özellik yani araca artı katan bir özellik ama ihaleyle alınan araçta olmaması bence eksi puan.

Son düzenleme:
İhalede radar paketi zorunlu kılınmadığı için ve fiyatı kırmak için bu özelliği çıkartmış olabilirler. 350 araç büyük sayı ondan dolayı değişiklik yapabilirler. Bunun haricinde mercedesin bütün otobüslerinde Radar paketi standart. manuel tourismo alınamadığı için radarsız da zor. anca çok büyük alımlarda olur.

• Beğen
Tepkiler: Tam35
Mercedes geçtiğimiz yıllarda otobüsçülüğün bazı kurallarını değiştirdi. Artık manuel vites satılmıyor. sadece opsiyon olarak travegoda var. Aynı şekil radar pakette hepsinde var. çıkartılmıyor.

IETT_PLAJLARA_SEFER_8_06bb67a88e

Alıntı: İBB

O2286 yeniden boyanmış dışardan kükremesi duyulmuyor. Eskiden duyulurdu. O2248’in dışı bakımsız, led tabelası bozuk hala yapılmamış.

O20XX kodlu araçların bazılarında sol arkasında yazan beyaz masa stickleri beyazdan kırmızıya dönmüş bazı araçlar hala garaj da yatıyor bazıları
da çalışıyor…

O1289 hala çok kötü kükrüyor O1285 ona göre daha iyi.

Herhalde bu araçlara bildirim yapabilmek için içinde ki qr kodları okutup iletmememiz gerekiyor.

Son düzenleme:
O12**lerin çoğu zaten bitik. En son bindiğim O1229’un kliması iyi olmasına rağmen aslan gibi kükreyenlerden biri. 😂

33ES, TE, TM hatlarına da genelde O12**ler veriliyor. Otokarlar artık çok az geliyor, onlar da bitik durumda. 😂 33TE’yi de Vatan Caddesi’nden gittiği için seviyorum ama pik çalışan bir hat.

Son düzenleme:
Kükremeleri iyidir. Sessiz otobüs isteseydik elektrikli alırdım demi ama aaa

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu
Az önce O2003’ü gördüm tabelasında kocaman AVRASYA MARATONU yazıyordu kıpkırmızı renklerle ve o kadar tatlıydıki anlatamam. Önce bir şok geçirdim ve baktım bir daha baktım. Muhtemelen Sultangazi Garajına gidiyordu 😃

Bu otobüslerin ve tabelalarının değeri bilinmeli. Keşke yedekleri (tabela) sipariş edilse ilerisi için sorun olmasa.

Son düzenleme:
Ben ikisinde de öyleyim galiba 🤣

En sevdiğim hat olan 33M’de sadece Pazar günleri bu otobüslerden 1 tane çalışıyor. Eskiden O1019, O2040, O2065 bu hatta en çok çalışan otobüslerdi.

Akialar bende asla güzel bir yer edinmeyecek. 33M Citaro ve Otokar ile özdeşleşmişti.

2018’den beri aynı kalan tek şey belki de 146M’nin körüklü Karsanları… Bununla avunuyorum artık.

Son düzenleme:
Onlara bakılırsa Bursada 2009 dan beri firesiz çalışan connectolar vardı. verilen fire de toplanabilecek araç iken alinur yönetimi hiç toplamadı, 20 yıl çalışan o345k lar firesizdi, 2006 dan beri çalışan o345 conectolarda da 2 fire verildi onları da yine alinur yönetimi toplatmadan direkt hurda yaptı.
7 yıl bir araç için hiç bir şey. ve bu araçlarda acil durum motor odası yangın söndürme sistemi var. fire verirseler yazıklar olsun onlara. Ama 7 yıllık aracın bir sürü yerinden de pas akmaları olamaz olmaması lazım.
Otokarların yanına hiç bir marka yanaşamaz bile. bmc temsa ile alt klasmanın en altında olur anca.

Kocaeli devamlı Bmc alıyorsa markada büyük bir sıkıntı yok demektir. Bursadaki sorun oranın beceriksizliğinden. Bizi ilgilendiren bir durum yok, isterse tüm Bmcleri yansın. 20+ yıllık “yüksek tabanlı” araçları çalıştırmanın da pek mantığı yok, tabi Citarolar gibi konforlu değillerse ve belediyede araç eksikliği yoksa.

Buraya yazıyorum, yeni gelen tenekeler Otokarlardan da Bmclerden de önce servis dışı olmaya başlayacak.

900 civarındaki Otokar da rahatlıkla 2030’ları görecek, yeter ki birileri erkenden bu araçları gözden çıkarmasın. Bana kalsa 2035’e kadar 1 tanesini bile hibe etmem.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar