İETT'nin Akia Ultra LF 12 Otobüsleri

MAN ı herkes ister. Keşke alan olsa da.
Mantı anca İETT ego gibi büyük kurumlar idame ettirebilir. Yıllar önceki kavga meselesi artık dönmez ve geçerliliği kalmamıştır.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Tam35
İETT tam dolu ihale ilamı açarsa, üstüne üstlük eksik şeylerin ceza katsayısını yüksek tutarsa. Man için ekstra şeyler kararda ve araç başına alım maliyeti ile ömür boyu işletim maliyetini de yüksek tutarsa anca alınabilir bence.
Bu da zor biraz.

İhale ilamını standart olarak açarsa ihaleyi Akia da alır BMC de alır.

Mevcut ekonomide Otokar gibi dolu araç beklemem ben.

Özet olarak düşük bir ihtimal Man alınması, alman Mercedes gelmesi.

Yabancı marka gelse de yerli üretimi olan breda, Iveco, Skoda gibi markalar alınabilir azami.

Son düzenleme:
  • Beğen
Elektrikli otobüs için konusursak mercedes gelmez zaten. Çünkü hoşderenin ürün gamında E citaro yok ancak MAN gelme ihtimali az da olsa var çünkü üretim Türkiye’deki fabrika da yeni başlıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
İETT 100 + %20 olarak alım ihalesi açarsa Mercedes hoşdereye kueacsğı bant maliyeti vs hesapplarını yaparak ihaleye girer. Haricinde 12 metrede elektrikli üretmeyen marka yok. BMC ve akşamın menzili düşük ama.

Mevcut ekonomide Otokar gibi dolu araç beklemem ben.
Otokar araçlar çok da pahalı değil, isteyen rahatlıkla alabiliyor. (Sakarya, Ankara, İzmir vs.)
Fabrikası orada olduğu için Sakarya’yı geçiyorum. İzmir’e son yıllarda 400’e yakın (belki de 400’ü de geçmiştir) Otokar alınmış.

Bize de 150 tane konserve kutusu layık görüldü işte.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Fury ve Beykozlu

Konu görüntüleyen kullanıcılar