İETT'nin Akia Ultra LF 12 Otobüsleri

Aksine kötü alımlar maalesef oldu. Eski Procityler ve bu Akialar gibi. 2012 model Bmcler 4 adetle sınırlı kaldığı için sorun yaratmıyor.

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu
IMG_0060

A-3122
Atatürk Havalimanı - Bakırköy Kaymakamlığı

Yeni kasalarından değil 900, 9000 tane bile olsa beni rahatsız etmezdi ama Allah’tan o zaman sıkıntı çıkmış da eskileri 50’ye bile ulaşamadı. (48’de kaldı)

Gerçi 2016 model olan 44’ü DMO ile alınmış. 2012 modellerinden çok daha fazla olabilirdi, son anda kurtulmuşuz.

Son düzenleme:
Üzerinden yıllar geçti ama yanlış hatırlamıyorsam ilk ihaleyi Otokar kazandı ve ihale iptal edildi. İkinci ihaleyi Temsa kazandı ve ihale iptal edildi. Üçüncüye de Mercedes ve Isuzu tepki koyup katılmamıştı.

Ve ihale Euro üzerinden yapıldığı için araçların birim fiyatı resmi sitede var olan fiyat listesinin üzerine çıkmıştı. Zamanında belediye meclisinde büyük tartışması dönmüştü

Son düzenleme:
Temsa ayrı bir facia olurmuş, Allah bizi bu Procity ve Avenue çöplerinden korumuş. ÖHO’da bakımlı Avenue araçların sayısı çok az, neredeyse hepsi dökülüyor.

2012 Otokarların da çoğu bitik, 1 yıl sonra daha güzel araçlar üretmişler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Tam35
Ama o dönem Temsa yeni kasa ile mi yoksa eski kasa ile mi ihaleye katıldı emin değilim. Beykoz bölgesindeki bazı yeni kasa Temsa lara biniyorum kötü değiller. ( C1021 ve C1026 diye hatırlıyorum)

• Beğen
Tepkiler: Beykozlu ve Tam35
Lale bu şehrin sembollerinden biri, koltukların zamanında bu motifle süslenmesi iyi bir fikir olmuş.

Yeni desenlerin bana göre hiçbir anlamı yok, sıradan noktalar dışında bir şey göremiyorum. Akialarda lale deseni kullanılsaydı bu araçlar bana biraz da olsa sempatik gelebilirdi.

Son düzenleme:
@Kodra kesinlikle haklısın ben o eski Tezellerde uzun yıllar mühendis olarak çalıştım. Akianin su anki sahibi Remzi Baka o zamanlarda ulasim motorlu araçlar olarak Tezautonun yetkili servsiydi ve firma konkordato ilan edince bir süre sonra tüm kadro Akiaya geçtiler

İlk projeleri olan 12 m alçak tabanlı belediye otobüsü, Tezautonun yaptığı modelin birebir aynısıdır sadece dış fiber duvarlarda tasarım değişikliği yapıldı.

Uzun hikâyeyi kısaca böyle özetleyebilirim

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla BMC ihaleyi alınca ilk eski kasayı teslim etmiş. Sonra tepki yiyince eski kasaları dmo dan aldık demişler. Yani anlayacağınız 16 modeller aslında ihale ile alındı ama tepsi sonucu dmo dediler.

Konu görüntüleyen kullanıcılar