İETT'nin Otokar Kent 290 LF Otobüsleri

Kocaelindekiler de tamamen memnun değil. ihalede en ucuzu alındığı için bmc aldılar. bak filolarına karsan ve bmc var.
Pas akan bmc ler Bursa’dakiler değil iett bmc leri. Bursanın bmcleri daha iyi durumda. Ben fireden sadece bahsettim bursa konusunda.

Ve ek araç olarak şuanda kullanılıyorlar, hastane hatları gibi hatlarda kullanılmıyorlar zaten. 100 - 150 araç alınırsa anca komple filodan emekli olurlar. bmc lere göre taş gibiler. (her hangi bir şehirdeki bmc lere göre )

otokarlar Türkiye geneli 15 yılı çok rahat devirir. 25 yılı da görürler. Çok hor kullanılanları bile sapa sağlam duruyorken.

İett Bir An Önce Sıfır Kent Almalı abi bu nedir ya akia bmc veriyorlar devamlı kullandığım hatlara akia sıfır olmasına rahmen çukura birlikte giriyoruz araçla sanki bu kadar kötü bi araç olamaz

İett Böyle Giderse Son 4 5 yılları O araçların Çok saçma İş Yapıyorlar Esenyurt hatlarına vermişler bu hafta birini daha öncesinde 303 lere verildi gürpınar olsun akla gelinmicek alakasız ne var ne yok hatlarda çalıştı otokarlar otokarların çalıştığı hatları ver akia bmc yi dayanamaz şu araçlara orjinal parçayla bakım yapın kaportalarını düzeltin hurdaya ayrıldığında iş işten geçicek o zaman anlarsınız kentlerin değerini

IMG_2830

O2019

Son düzenleme:
BMC de Otokar kadar olmasa bile iyidir, ben o dandik Akiaların arasında 5000lik Bmcleri görünce seviniyorum.

Şu akia tenekelerindense komple Bmc, Temsa çalışsın daha iyi. Pik saatlerde de 2- 3 adet Otokar çalışıyor, Allah razı olsun yani!..

Son düzenleme:
Son zamanlarda aynı hatta çalışan Otokar Kent 290LF’ler de karşılaştığım durumlardan bir tanesini açıklayayım. O201X serili otokar yokuş çıkarken stop etti. Bunun üzerine bir tane yolcu otobüsün stop etmesini yokuş çıkarken klima çalıştırması ile alakalı olduğunu söyledi. Şoför de klima ile alakalı değil, aracın motoru dönmediği için araçın yokuşu çıkamadığını söyledi. Otobüsü klima değil başka bir problem itiyor. (o durumu tam duyamadım)

Son dönemler de bazı hatların sabit otoları değiştirildi. farklı hatlara verilmeye başladılar aynı aracı her gün yıpratacağına her gün farklı bir araç verip değiştiriyorlar. ben öyle olduğunu düşünüyorum. O2001-O2032 serisinden O2001,O2002 ve O2013’u toplu gördüm. O2031’de reklamlanmıştı. Diğerlerin de henüz bir ilerleme göremedim.

Bugün de O2001-O2032 serisinden sadece ilk 15 araç çalıştırılmış…

Son düzenleme:
Güzel Zamanları ilk yanlış hatırlamıyorsam normalde 345 ler çalışıyordu bizim semtin hattında otokar geldi beyaz renkliydi tabelası motor sesi çok sesiz geliyordu fakat ince o ıslık sesi cezb ediyordu insanı😁

IMG_1916

IMG_1918

Ekli dosyalar

• IMG_1912.jpeg
    IMG_1912.jpeg
    199.5 KB · Görüntüleme: 0
1237 eskiden bakımlı araçlardan biriydi. Kapı numarası dijital fontla yazılmıştı.
Son dönemler de bazı hatların sabit otoları değiştirildi.
Bu araçlar bazen 1 günlüğüne garajda yatıyor veya farklı hatlara gidiyor. Bugün 33’e O2233’ün yerine O2273 verilmiş.

O2273’e 33B çalışırken bindim ama fazla rahat bir yolculuk olmamıştı.

Son düzenleme:
Bahşi geçen O1237’in 7 yıl önce ki bakımlı hali. Görsel İstanbul Şehiriçi ulaşımdan alıntıdır.
433772228_1344768052882120_179726824

Şoförlerin araçlara küsmesinin, ilgilenmemesinin sebebi gözü gibi baktıkları araçlara etiket aksesuar veya diğer yaptıkları şeylere izin vermemesinden kaynaklıdır.(bazıları abartabiliyor) şu ana kadar herhangi bir iett şoförünün ankara öhosu gibi yaptığı araca rastlamadım.

Otokar Kente Yakışıyor Aksesuar Fakat İett 2019 sonrası çok ceza ve kısıtlama getirdi işten soğudu herkes

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Beykozlu
IMG_3087

Bugün O3036 kapı kodlu araca bindim son zamanlarımda gördüğüm en bakımlı temiz araçlardandı kaptan abimize söyledim şaşırdı biraz elimizden geldiğince bakıyoruz o bizim sarı çiçeğimiz dedi:grin:🤣

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar