İETT'nin Otokar Kent 290 LF Otobüsleri

Giyimkente İşe Giderken Hep Otokar Geliyordu O yüzden İş Çıkışı Kentle Keyifli Bir Yolculuk yapıyordum akiaları dağıtmaya başlayınca bu hatlara metroya biniyorum artık akiaya binmekten iyidir 😁
IMG_9365

IMG_9364

Son düzenleme:
Bu araçların klimaları bu sene hiç iyi değil. Yunus garajının Otokar’larına her gün saat 06:00 ve 17:00 gibi biniyorum. Klimaların geneli kötü. Kimisi soğuk hava üflüyor ama içeriye yayılmıyor, kimisi sadece ses yapıyor, soğuk hava gelmiyor, kimisinde ise sadece ön tarafı serinletiyor.

Kliması çok iyi olan Otokar’lar çok nadir denk geliyor. Klimalarına bakım yapmıyorlar demek ki.

Dün sağ aynası siyah renkli orijinal Otokar gördüm O2XXX

Pardon otobüsün içinde olduğum içimn bana göre sağ ama otobüse göre sol yani doğrusu sol olacaktı.

Koç ayna.

Son düzenleme:
Aralarında az da olsa iyi durumda olanları var. Geçen hafta KM14 hattındaki O11xx serisinden Otokar’a bindim. Araç buz gibiydi.

Her sabah 130E hattında bindiğim O1117 fena değil. Orta kısımları serinletiyor. Daha önceleri KM11 hattında çalışırken klimaları hiç fayda etmiyordu. Klimasına el atmışlar belli ki.

O11xx ve O32xx serisi genelde kötü.

1254’e eskiden 98Y’nin 07.15 seferinde birkaç defa denk geldim, şoförü bayağı sinirliydi. 😄

Hattın 23.00 Bakırköy kalkışlı seferi ne kadar rahat ve keyifliyse sabah seferleri de bir o kadar stresliydi. Belli ki bu şoföre iyice yansıyordu.

98Y şimdilerde Pazar günleri hariç Akia tenekelerine maruz kalıyor. Kardeşi 98G daha şanslı, genelde İkitelli araçları çalışmakta.

Son düzenleme:

Konu görüntüleyen kullanıcılar